Pariis-Roubaix võitis Van der Poel, Mihkels näitas üles aktiivsust

Mathieu van der Poel
Mathieu van der Poel — FOTO: Scanpix

Pühapäeval Prantsusmaa teedel sõidetud Pariis-Roubaix ühepäevasõidul pälvis esikoha hollandlane Mathieu van der Poel (Alpecin-Deceuninck). Poolel võistlusmaal favoriitidega koos sõitnud Madis Mihkels finišeeris 114. kohal, kirjutab ejl.ee.

Favoriitidega koos sõitnud Mihkels jäi grupist maha Arenbergi munakivisektoril rehvi purunemise tõttu. “Tunne oli super ja tegin õige lükke rünnata, et pärast sõidu põhifavoriidid minuga liituksid,” kirjeldas Mihkels võistluse järel olukorda. “Täpselt nii ka läks ja saime väga tugeva grupiga minema. Kahjuks läks mul Arensbergil ka esimene jooks pooleks ning ootasin saateautot vähemalt üle viie minuti. Pettumus on väga suur, aga saan siit järgmiseks aastaks vähemalt midagi positiivset kaasa võtta. Roubaix tundub olevat mulle üpriski sobilik sõit.”

Van der Poel üritas võistluse jooksul mitmeid kordi eest sõita ning lõpuks õnnestus see tal ligi 15 kilomeetrit enne finišit, kui ta suutis ainsana vastata Wout van Aerti (Jumbo-Visma) rünnakule. Belglane pidi hollandlasest aga rehvi purunemise tõttu maha jääma ning pälvis lõpuks kolmanda koha. Teisena ületas finišijoone Van der Poeli meeskonnakaaslane Jasper Philipsen (+0.46). Kuue parema hulka mahtusid veel taanlane Mads Pedersen (Trek – Segafredo), šveitslane Stefan Küng (Groupama – FDJ) ja itaallane Filippo Ganna (INEOS Grenadiers).
Mihkels finišeeris grupis, mis kaotas võitjale 20 minuti ja 28 sekundiga. Karl Patrick Lauk (Bingoal WB) ja Martin Laas (Astana Qazaqstan Team) ei saanud tulemust kirja.

Enne meeste sõitu võistlesid 111,1-kilomeetrisel rajal meesjuuniorid. Esikoha teenis kodupubliku rõõmuks Matys Grisel (AG2R Citroen U19 Team; 2:36.07), edestades klubikaaslast Oscar Chamberlaini ja taanlast Theodor Stormi.

Eesti koondist esindanud Martti Lenzius pälvis 12. koha, kaotades võitjale 37 sekundiga. Virgo Mitt finišeeris 29. (+1.47), Gabriel Helmut Aduson 31. (+1.52), Karl Kurits (Team Auto Eder; +5.25) 44., Oskar Küüt 56. (+6.30) ja Evar Saul 60. kohal (+11.20. Oliver Rüster tulemust kirja ei saanud.