Reklaam sulgub sekundi pärast

Paratriatlon kinnitati 2028. aasta Los Angelesi suveolümpiamängude kavva

Paratriatlon kinnitati 2028. aasta Los Angelesi suveolümpiamängude kavva
Paratriatlon kinnitati 2028. aasta Los Angelesi suveolümpiamängude kavva — FOTO: Triatlon.ee

Rahvusvahelise Paralümpiakomitee juhatus kinnitas spordialad, mis on 2028. aastal Los Angeles toimuvatel suveolümpiamängudel kavas. Nende sekka kuulub taaskord ka paratriatlon, kirjutab triatlon.ee.

Esimest korda lisati paratriatlon olümpiamängude kavva 2016. aastal Rio de Janeiros. Lisaks paratriatlonile kinnitati Los Angelese OM-programmi veel 21 teist spordiala: parasulgpall, boccia, pimejalgpall, väravapall, parajudo, parakanuu, pararatsutamine, paralauatennis, ratastoolitennis, ratastoolivehklemine, ratastoolikorvpall, paravibulaskmine, parakergejõustik, parajõutõstmine, istevõrkpall, paraujumine, paraaerutamine, paralaskmine, parataekwondo, ratastooliragbi ja pararattasõit. Korraldajad kaaluvad veel pararonimise ja parasurfi lisamist.

“Meil on sellise uudise üle väga hea meel,” avaldas World Triathloni president Marisol Casado. “See on hea järg meie projektile, mida alustasime 2008. aastal. Meie kogukonna jaoks tähendab see väga palju, et paratriatloni soovitakse jätkuvalt näha paralümpia programmis. Paratriatleedid väärviad seda võimalust. Püüame järjepidevalt suurendada osalevate paratriatleetide ja medalialade arvu.”

Kokku esitati rekordiliselt 33 avaldust erinevatelt paraspordialade organisatsioonidelt, mida sooviti OM-programmis näha.