Reklaam sulgub sekundi pärast

Pajur sai Jõulumäel esikoha ja kindlustas sarja üldvõidu

— FOTO: Hawaii Express Estonian Cup

Jõulumäe rattamaratoni võitis Markus Pajur, kes kindlustas ühtlasi enne viimast etappi Estonian Cupi sarja üldvõidu.

Hawaii Express Estonian Cup maastikurattasari jätkus laupäeval Pärnu külje all Segafredo 24. Jõulumäe Rattamaratoniga. Traditsiooniliselt liivaste metsateede ja juurikatega rada tingis küll rattavahetuse – gravel ratastelt koliti tagasi maastikuratastele, aga võitja ei muutunud sellegipoolest. Nii Elvas kui Valgas nobedaim olnud Tartu 2024 Cycling tiimi esindav Markus Pajur võttis võidu ja sellega koos kindlustas hooaja üldvõidu.

“Alguses oli punt üllatavalt suur, siis hakkisime selle pooleks, veel pooleks ja neljakesi saime eest minema,” sõnas Pajur. “Kaks Gerti (Kivistik ja Jõeäär) ja Josten Vaidem. Noorem Gert väsis vist esimesena, Jõeäär teisena, Josteniga panime koos lõpuni. Eelviimasel tõusul ründasin ja vormistamise küsimus.”

Naiste seas suutsid kolm favoriiti Janelle Uibokand, Mari-Liis Mõttus ja Liisa Ehrberg koos püsida üldliidritest maha jäänud suuremas meestegrupis pea pool distantsi.

“Kõigepealt jäi maha Janelle, siis mõne aja pärast Mari ja ega minulgi pikka pidu polnud. Viimased 20 versta tulin siis juba praktiliselt üksi,” lausus Ehrberg. “Mõned mehed sain eestpoolt kätte, aga abi neist suurt polnud. Tagantpoolt ei näinud kedagi lähenemas. Selline eraldistardi tunne, aga maastikurattaga. Minu jaoks raske rada, eriti see Ikla poolne osa, aga täna õnneks oli liiv niiske ja kinni ja vihma ka ei sadanud.”

Rajal olnud vahefiniši ning selles arvestuses ka liidrisärgi võitis Gert Jõeäär, mäefiniš langes aga hilisema võitja Pajuri kätte, temalgi selles arvestuses liidrisärk kindlustatud.

Maratonil taastas oma esikoha positsiooni lätlane Ivo Irbe, viimasele etapile lähebki üldarvestuse võitu jahtiv lätlane liidrisärgis.

Kiirenduskilomeetri võitis meestest Rando Marten Evendi, naistest Sille Puhu.

Poolmaratoni läbis kõige kiiremini Kalevi Jalgrattakooli kasvandik Magnus Normak, liidrisärk jäi siiski täna teiseks jäänud Egert Tammelehele.

Sarja lastesõitude nobedaim poiss oli Hugo Bazõlev, kiireim tüdruk oli Karolina Lilenbach.

Sarja viimane etapp leiab aset juba kahe nädala pärast Järvamaa serval Valgehobusemäel.

Tekst: Hawaii Express Estonian Cup