Reklaam sulgub sekundi pärast

Pajur lahkub Austria velotuurilt MM-i silmas pidades positiivsete emotsioonidega

Romet Pajur
Romet Pajur — FOTO: Cloe Collinet

Austrias lõppenud 72. rahvusvahelisel velotuuril (UCI 2.1) pälvis Romet Pajur (Team Lotto – Kern Haus) üldarvestuses 118. koha. Eestlase sõnul oli mitmepäevasõidu eesmärgiks harjuda pikemate sõitudega ja koguda võistluskilomeetreid, et valmistuda maailmameistrivõistlusteks.

Mägisel velotuuril pälvis üldarvestuses võidu Ecuadori rattur Jhonatan Narvaez (Ineos Grenadiers), jättes pjedestaali madalamatele astmetele sakslase Jason Osborne’i (Alpecin-Deceuninck; +0.41) ja Colombia ratturi Jesus David Pena (Team Jayco AlUla; +0.45).

Pajur kaotas viie etapi peale kokku võitjale ühe tunni, 19 minuti ja 17 sekundiga. Eestlase sõnul aga koht protokollis suurt rolli ei mänginudki ja ta lahkub velotuurilt positiivsete mõtetega. „Olen rahul, sest olen hakanud august välja tulema ja siit saab ainult paremaks minna,“ ütles Pajur. „Nautisin igat päeva väga ja ajasin World Touri meestega juttu. Viimasel etapil aitasin isegi Ineose tiimil tööd teha, et jooksikuid püüda. Enamasti olid sõidud kontrollitud ja rahulikud ehk suuremat surumist ja kähmlust ei olnud. Iga etapi lõpus olid mäed, kus World Touri meeskonnad andsid ikka valusalt ja seal polnud mul lootuski esimestega koos püsida. Tunne läks iga päevaga paremaks ja numbrite poolest olin enda kohta tubli.“

Pajur läheb nüüd Austriasse Alpide vahele mäestikulaagrisse, kus annab vormile viimase lihvi 3.-13. augustil Šotimaal Glasgows peetavate maanteeratturite maailmameistrivõistlusteks.

 

Vahendas, ejl.ee