Olümpiafestivali 2. päev: Eestile kaks medalit, kulla võitnud Ott täitis vanaema soovi kuhjaga

Miia Ott
Miia Ott — FOTO: EOK

Sloveenias Mariboris jätkuval Euroopa noorte olümpiafestivalil krooniti 16-aastane Miia Ott tüdrukute 100 meetri jooksus võitjaks.

Finaalile ühe favoriidina vastu läinud Ott ei suutnud isiklikku rekordit püstitada, aga aeg 11,80 kindlustas talle üpris selge vahega kuldmedali. Jooksu ajal puhus vastutuul 1,8 m/s. Teiseks tuli ajaga 11,88 itaallanna Alice Pagliarini ja kolmas oli ajaga 11,89 ungarlanna Zita Szentgyörgyi.

“Ma olen väga rahul! Ütlesin itaallannale ja rootslannale (neljandaks tulnud Olivia Lundbergile), et mul oli nii suur au nendega joosta. Olin siia tulles edetabelis nende järel kolmas ja panin endale nii suure pinge peale. Tegin vanaemale kingituse – tal on täna sünnipäev ja tema ainus soov oli, et mul läheks hästi. Ja et kui medal tuleks, siis oleks see kõige suurem soov. Ja nüüd tuli kuld!” rääkis õnnepisarates Ott.

Eelmisel aastal sai Ott olümpiafestivalil neljanda koha. “Nüüd juba teadsin, kuidas olümpiafestivali läbi viiakse. Hästi tore oli näha uusi ja vanu sõpru, kes siin kohal on. See on tõsiselt äge võistlus. Kui kellelgi noortest võimalus avaneb, siis kindlasti tulge. Ja see tiim, kes Team Estonia poolt siia saadetud on, on ka nii äge. Tõesti väärt kogemus,” sõnas ta.

Konso püstitas taas rekordi

Teine medal tuli Eestisse poiste 110 meetri tõkkejooksus, kus 15-aastane Tristan Konso võitis ajaga 13,59 pronksi. Ta parandas eeljooksus püstitatud Eesti U18 vanuseklassi rekordit 13 sajandikuga. Konsot edestasid finaalis Tšehhi sportlane Matyas Zach (13,36) ja horvaat Janko Kisak (13,39).

“Natuke ikka ootasin medalit, aga vastased olid päris tugevad,” rääkis Konso finaali järel. “Jooks läks päris hästi, aga ühte tõkkesse panin ikka põlvega sisse. Tegelikult on veel sees, aga oli hea jooks. Medal tähendab minu jaoks päris palju. Tulin siia teadmisega, et mul on võimalik poodiumile saada.”

Poiste kuulitõuke finaalis pidi Benjamin Rannik leppima üheksanda koha ja tulemusega 17.56. Eilses kvalifikatsioonis tõukas Rannik 18.35. Poiste 100 meetri jooksu poolfinaalis sai Andreas Kase kirja 10,93 ja jäi nelja sajandikuga finaalist välja. Kokkuvõttes Kasele 10. koht. Poiste 400 meetri tõkkejooksu eelringis näitas Savva Novikov 13. aega ja finaali ei pääsenud.

Poiste kümnevõistluses sai Ron Sebastian Puiestee 6257 punktiga 11. koha. Teisel päeval läbis ta 110 meetrit tõkkeid ajaga 15,98, heitis ketast 31.94, hüppas teivast 3.90, viskas oda 44,96 ja jooksis 1500 meetrit ajaga 5.38,98.

Maanteeratta poiste eraldistardist sõidus tegi tubli esituse 16-aastane Ron Rooni, kes tuli ajaga 13.07,13 seitsmendaks. Kuldmedali võitis hollandlane Gijs Schoonvelde, kes edestas Roonit 14,24 sekundiga. Pronksmedal jäi vähem kui viie sekundi kaugusele. Pärast võistlust tunnistas Rooni, et jahtis siiski seitsmendast kohast etemat tulemust. "Tulin starti medalimõtetega, aga andsin endast rajal absoluutselt kõik," lausus ta.

Teistest Eesti koondislastest sai Riko Tammepuu 15. koha (kaotus võitjale 24,97 sekundit) ja Sebastian Suppi 32. koha (+43,83). Tüdrukute eraldistardist sõidus sai Mariann Koik 35., Lauren Pohl 36. ja Zlata Borinševskaja 46. koha.

Ujumises tuli Eesti koondislastele mitu poolfinaalikohta. Alessandra Zaidentsal läbis 200 meetri rinnulidistantsi eelujumise ajaga 2.40,55 ja pääses 16ndana edasi. Poolfinaalis sai ta ajaks 2.41,01, lõpetades võistluse 14. kohaga. Mirtel Merimaa ujus eelringis 2.42,21 ja sai 25. koha. Poiste 200 meetri kompleksujumises näitas Aleksei Denissov eelringides 20. aega (2.11,00). Poolfinaalis tuli ajaks 2.11,63 ja kokkuvõttes sai ta 16. koha. Sama kohaga lõpetas poiste 100 meetri vabaltujumise Siim Kesküla, kes läbis eelujumises distantsi ajaga 52,49 ja poolfinaalis ajaga 52,24. Ksenia Bažanova sai tüdrukute 400 meetri vabaltujumises ajaga 4.41,20 32. koha.

Siim Kesküla, Aleksei Denissov, Ksenia Bažanova, Maari Randväli püstitasid 4x100 meetri vabaltujumise segateates Eesti noorterekordi 3.45,42 ja said 15. koha.

Tennise tüdrukute üksikmängus jätkas edukalt Marie Johanna Lapimaa, kes alistas teises ringis Läti tennisisti Adelina Lacinova 6:1, 6:3.

Judos lõpetas Filipp Shchekotin poiste -55 kg kategooria seitsmenda kohaga.

Kolmapäeval jätkub olümpiafestivalil Eesti koondise jaoks kergejõustik, ujumine, tennis, judo, võistlust alustavad maastikuratturid ja 3x3 korvpallurid.

23.- 29. juulini Mariboris toimuval suvisel Euroopa noorte olümpiafestivalil osaleb 51 Eesti sportlast vanuses 14-18 aastat seitsmel alal: kergejõustik, jalgrattasõit, judo, maastikurattasõit, tennis, ujumine, 3x3 korvpall. Sportlasi saadab 20-liikmeline taustajõudude tiim, koondist riietab Nike.