Oliver Mätik saavutas EM-il kümnenda koha

— FOTO: Euroopa Jalgratturite Liit (UEC)/Luca Bettini/SprintCyclingAgency©2023

Hollandis Drenthes jätkunud maanteeratturite Euroopa meistrivõistlustel pälvis Oliver Mätik meesjuunioride grupisõidus 10. koha.

111-kilomeetrise võistluse võitis sloveen Anže Ravbar (2:38.50), edestades Col du Vami otsas kahe sekundiga prantslast Matys Griseli ja kaasmaalast Žak Erženit.

Edukalt võistles ka Eesti meesjuunioride koondis, kui Oliver Mätik pälvis kümnenda koha. Teistest eestlastest sai Martti Lenzius (+0.16) 35., Oskar Küüt (+0.20) 47., Markus Mäeuibo (+4.59) 77. ja Gabriel Helmut Aduson (+5.04) 78. koha. Virgo Mitt seekord tulemust kirja ei saanud.

Eliitnaiste grupisõidus (129,6 km) pälvis üllatuslikult esikoha 23-aastane hollandlanna Mischa Bredewold (3:04.12), kes sõitis liidrite grupist üksi minema ligi üheksa kilomeetrit enne finišit. Mitmel korral üritati küll rünnata ja Bredewoldile järele sõita, kuid üksmeelele siiski ei jõutud.

Viimasel paaril kilomeetril vähenes vahepeal suisa 16 sekundile kärisenud vahe kiiresti, kuid Bredewold sai siiski käed võidukalt taeva poole tõsta neli sekundit enne kaasmaalanna Lorena Wiebesi ja valitseva maailmameistri Lotte Kopecky finišeerimist. Ühtki eestlannat stardis ei olnud.

Euroopa meistrivõistlustele pannakse punkt pühapäeval, kui kavas on naisjuunioride (69 km) ja eliitmeeste (199,8 km) grupisõidud. Eestlastest on stardis Norman Vahtra, Rait Ärm, Markus Pajur, Siim Kiskonen, Karl Patrick Lauk ja Oskar Nisu.