Reklaam sulgub sekundi pärast

Normak sai noorte EM-il lühirajasõidus 30. koha, Mõttus oli 40. ja Lensment 44.

Normak sai noorte EM-il lühirajasõidus 30. koha, Mõttus oli 40. ja Lensment 44.
Normak sai noorte EM-il lühirajasõidus 30. koha, Mõttus oli 40. ja Lensment 44. — FOTO: ejl.ee

Itaalias Il Cioccos jätkuvatel noorte maastikuratturite Euroopa meistrivõistlustel teenis Magnus Normak lühirajasõidus oma vanuseklassis 30. koha. Marta Mõttus ja Linda Lensment finišeerisid tüdrukute hulgas vastavalt 40. ja 44. positsioonil.

Kuni 15-aastaste poiste seas krooniti Euroopa meistriks šveitslane Karim Marwan Barhoumi ajaga 17.10. Ta jättis selja taha belglase Lars Peersi ja kaasmaalase Yanis Berthoudi. Normaks kaotas võitjale ühe minuti ja 43 sekundiga.

Sama vanade tüdrukute hulgas võidutses šveitslanna Shana Huber ajaga 19.27. Hõbemedali teenis austerlanna Johanna Piringer ja pronksi tšehh Klotylda Slukova. Korra kukkumise taha takerdunud Mõttus, kellele seejärel ka tagant sisse sõideti, jäi võitjast kolme minuti ja 20 sekundi kaugusele. Lensment kaotas võitjale kolme minuti ja 44 sekundiga.

Kuni 17-aastaste lühirajasõidus eestlaseid stardis ei olnud. Noormeeste seas jõudsid kolme parema hulka austerlased Valentin Hofer ja Anatol Friedl ning tšehh Kryštof Bažant, neidude seas olid parimad šveitslanna Anja Grossmann, tšehhitar Lucie Grohova ja sloveenlanna Maruša Tereza Šekezi.

Laupäeval peetakse Itaalias olümpiakross kuni 13- ja kuni 14-aastastele ning pühapäeval kuni 15- ja kuni 16-aastastele noortele.

Vahendas, ejl.ee