Noor kettagolfar andis kandalasele korraliku lahingu

Noor kettagolfar Mauri Villmann pakkus kanadalasest Thomas Gilbertile finaalis kõva konkurentsi. Viigiseisus oldi mitmel korral, kuid kaks korvi enne lõppu tekkinud ühepunktiline vahe püsis lõpuni, Villmann võitis hõbeda. Pronksile tuli veel teinegi eestlane Henar Ruudna.

Kolmepäevast võistlust hakkas juba esimesest ringist alates juhtima Kanadast pärit Gilbert, ent Villmann püsis tihedalt kannul. Peale kaht päeva oli vahe endiselt üks vise ning finaali tuli minna endast maksimumi andma. Võitlus oli tasavägine ja veel kaks korvi enne lõppu olid mehed ühel pulgal.

Eelviimasel korvil eksis Villmann avaviskega. Ketas lõikas trajektoori läbi puuokste, mis peatasid hoo ning jätsid korvini jõudmiseks veel ühe pika viske. Gilberti ketas maandus 11 meetri kaugusele korvist, kuid otsustavat viset ta ära teha ei suutnud. See jättis Villmannile võimaluse viiki hoida, kuid ka tema pidi pingele alla vanduma ning eksis kolmandat viset tehes.

Viimane korv on oma iseloomult selline, mis soosib julgeid. Piisava distantsi olemasolul on võimalik par 4 lihtsasti kaheks mängida ja publik ootas mõlemalt kindlat rünnakut. Esimesena viimast korvi alustanud Gilberti avavise maandus korvist umbes 20 meetri kaugusele. Villmann otsustas mängida targalt, mitte võtta riski ja tegi lühema kontrollitud viske, lähenes turvaliselt korvi all ja võttis birdie. Gilbert, olles ühe viskega ees, ei hakanud pika putiga riskima, viskas samuti korvile alla ja tõstis võiduputi sisse.

Kolmandat kohta jäid jagama Henar Ruudna ja soomlane Tuomas Hyytiäinen. Kiire lõppmängu formaadis selgitati pronksikoht juba esimesel korvil. Mõlema avavise oli üsna mugavas putitsoonis, soomlasel napilt ringist väljas, kuid eksis korvi tabamisel. Ruudna sooritas kindla puti ja võttis kolmanda koha.

1.-3. juulil toimus Ida-Virumaal Euro Tour’i Eesti etapp, mis tõi kohale üle 200 kettagolfari 13 riigist. Tegemist on üle Euroopa eirnevates riikides toimuva sarja seitsmenda etapiga, millelt teenivad parimad ka kutse USA lahtistele. Selle said nii Villmann kui Ruudna, lisaks kaks naist – Kristi Unt ja Eleri Pastak.

Kõik tulemused Ieiad SIIT