Reklaam sulgub sekundi pärast

Nädalavahetusel selguvad Eesti meistrid ilu- ja rühmvõimlemises

— FOTO: Susanna Hiljander

21-23. aprillil toimuvad Tallinnas Kalevi spordihallis ilu-ja rühmvõimlemise 2023. aasta Eesti meistrivõistlused, kus võistlustulle astub 300 ilu- ja rühmvõimlejat. Sportlastel on antud võistlus viimaseks kvalifikatsioonivõistluseks enne mais toimuvaid Euroopa meistrivõistlusi.

Käesoleval aastal on iluvõimlemise meistriklassis erakordselt põnev seis, kuna absoluutmeistri tiitlile kandideerivad 4 iluvõimlejat: valitsev Eesti meister 20-aastane Melany Keler, 2019. aasta juunioride MM-il kurikavas neljanda koha saanud Polina Murashko, 2018. aasta noorte OM-i võistkondliku hõbedamedali omanik Adelina Beljajeva ning esimest täiskasvanute medalit jahtiv eelmise aasta juunioride Eesti meister Ester Kreitsman. Vigastuse tõttu jätab meistrivõistlused vahele Anette Vaher. Juunioriklassis on erakordselt suur osavõtjate arv – tervelt 50 sportlast. Juunioride ja meistriklassi iluvõimlejate jaoks on antud võistlus viimaseks kvalifikatsiooniks enne maikuu Euroopa meistrivõistlusi Bakuus ning juunioride MM-i juulis Rumeenias. Eesti koondise individuaalarvestuse eesmärk EM-il on pääseda 12 parima riigi hulka, millega on võimalik tagada pääs augustikuus toimuvatele maailmameistrivõistlustele enam kui ühe iluvõimlejaga.

 

Rühmvõimlemise meistrivõistlused on kombineeritud iluvõimlemise üksikalade finaalidega ning toimuvad pühapäeval 23. aprillil. Sarnaselt iluvõimlejatega on ka rühmvõimlejate jaoks antud meistrivõistlused viimaseks peaprooviks enne Vantaas toimuvaid Euroopa meistrivõistlusi, kuhu Eesti rühmad lähevad medalivõidu mõtetega.

 

Ajakava

Reede, 21. aprill, algusega kl 10 – iluvõimlemise lasteklassi mitmevõistlus, juuniorid ja meistriklassi mitmevõistlus (rõngas ja pall)

Laupäev, 22. aprill, algusega kl 10 – iluvõimlemise noorteklassi mitmevõistlus, juuniorid ja meistriklassi mitmevõistlus (kurikad ja lint)

Pühapäev, 23. aprill algusega kl 14 - iluvõimlemise juunioride ja meistriklassi üksikalade finaalid (rõngas, pall, kurikad ja lint), rühmvõimlemise laste-, noorte-, juunior- ja meistriklassi kvalifikatsioon ja finaal.

Täpsem info: