Reklaam sulgub sekundi pärast

Minaškin võitis MK-etapi ja tegi maailma edetabelis võimsa spurdi

minaškin

Eesti judomaadleja Grigori Minaškin võitis Liibanoni MK-etapil esikoha ning tegi maailma edetabelis võimsa tõusu viie positsiooni võrra. 

MK-etapi võiduga teenis Grigori Minaškin sada maailma edetabeli punkti ning tõusis reitingus viie positsiooni võrra 32. kohale. Lisaks teenis Eesti sportlane väärtuslikke olümpiamängude kvalifikatsioonipunkte. 

Treeneri Vladimir Stepanjani sõnul oli tegemist üliolulise turniiriga ning MK-etapil teenitud punktid ja tõus maailma edetabelis annavad Minaškinile õiguse võistelda detsembris toimuval Jerusalem Masters 2022 võistlusel Iisraelis, kuhu pääseb 36 maailma parimat judokat. 

“Jerusalem Masters võistlusele pääsemine pääsemine on väga oluline, kuna juba ainuüksi osalemise fakt annab sportlasele väärtuslikke olümpiamängude punkte. Oleme hetkel alles hoogu võtmas, kuid seis on vägagi hea ning hooaja peamine siht on 2024. aasta suveolümpiamängude punktide teenimine,” kommenteeris Stepanjan ning lisas, et kui olümpiamängudele pääsejate nimekiri pandaks kinni tänase seisuga, pääseks Minaškin tänu praeguseks teenitud punktidele olümpiale. “Siiski on tulemustest veel vara rääkida, poolteist aastat on veel minna,” ütles Stepanjan. 

Minaškin võistles Liibanoni MK-etapil kehakaalus kuni 100 kilo ning esimeses ringis oli sportlane loosi tahtel vaba. Poolfinaalis oli Minaškini vastaseks prantslane Marc Ewen Codjogan, kelle üle saavutas Eesti judoka veenva võidu. Finaalis alistas Minaškin Küprose judoka Georgios Kroussaniotakise. 

Liibanonis toimus rahvusvaheline MK-etapp Asian Open esmakordselt, turniir tõi tatamile võistlema 106 sportlast 15 riigist Euroopast, Aasiast ja Aafrikast. Minaškin oli suurvõistlusel Eesti ainus esindaja.