Mihkelsi meeskonnakaaslane alustas Valencia velotuuri võidukalt

Biniam Girmay
Biniam Girmay — FOTO: Scanpix

Hispaanias alanud 74. Valencia velotuuri (UCI 2.Pro) avaetapil (Orihuela – Altea; 189,4 km) pälvis hooaja esimese võidu Biniam Girmay (Intermarche – Circus – Wanty). Tema eestlasest meeskonnakaaslane Madis Mihkels lõpetas 98. positsioonil, kirjutab ejl.ee.

Girmay edestas väikeses grupifinišis hollandlast Olav Kooijd (Jumbo-Visma) ja hispaanlast Ivan Garcia Cortinat (Movistar Team). Peagrupis lõpetas 63 ratturit. Meeskonnakaaslast aidanud Mihkels kaotas võitjale kümne minuti ja 54 sekundiga.


„Super! Esimene sõit tiimiga ja kohe võit meeskonnale,“ rõõmustas Mihkels peale etappi. „Tegin enda osa enne suurt tõusu ära ja siis jäin maha. Esimese sõidu kohta on vorm hea ja olen rahul. Kindlasti annab seda veel timmida raskeid võidusõite sõites ning osati ka just sellepärast ma siin Valencia tuuril sõidangi."


Teine etapp viib ratturid Noveldast Alto de Pinosse. Kokku vändatakse 178 kilomeetrit.

Prantsusmaal alanud Tour du Gard velotuuri (UCI 2.1) avaetapil (Bellegarde – Bellegarde; 162,1 km) võidutses belglane Arnaud de Lie (Lotto Dstny), edestades taanlast Mads Pederseni (Trek – Segafredo) ja prantslast Benoit Cosnefroyd (AG2R Citroen Team). Go Sport – Roubaix Lille Metropole meeskonnas sõitvad eestlased Rait Ärm (+0.26) ja Norman Vahtra (+1.10) said vastavalt 42. ja 84. koha.

Neljapäeval on mitmepäevasõidul kavas 169-kilomeetrine etapp marsruudil Bagard – Aubais.