Mihkels alustas Algarve velotuuri ebaõnne kiuste 18. kohaga

Intermarche – Circus – Wanty tiim
Intermarche – Circus – Wanty tiim — FOTO: Intermarche – Circus – Wanty

Portugalis alanud Algarve velotuuri (UCI 2.Pro) esimesel etapil pälvis Madis Mihkels (Intermarche – Circus – Wanty) grupifinišis 18. koha, kirjutab Eesti Jalgratturite Liit.

200-kilomeetrisel etapil võidutses norrakas Alexander Kristoff (Uno-X Pro Cycling Team; 4:49.25), edestades belglast Jordi Meeust (Bora-Hansgrohe) ja kaasmaalast Sören Wärenskjoldi (Uno-X Pro Cycling Team). Mihkelsi finiš seekord ebaõnnestus.

„Halb päev oli,“ tõdes Mihkels peale etappi. „Esmalt sattusin 50 kilomeetrit enne lõppu kukkumisse. Midagi hullu õnneks ei juhtunud. Seejärel keerasime tiimiga umbes 1,4 kilomeetrit enne lõppu kriitilise koha peal asja vussi ning peale seda ei olnud sellise tehnilise finišiga etapil enam võimalik ette tulla. See tähendas, et alustasin oma finišit kehvalt positsioonilt ning lõpuks tuli umbes 150 meetrit enne joont veel sprintimise ajal kett ka maha.“

Noorratturite seas hoiab Mihkels neljandat positsiooni. Neljapäeval on velotuuril kavas 186-kilomeetrine etapp, mis lõpeb Alto da Foia tõusu otsas (7,7 km; 6,1%).