Reklaam sulgub sekundi pärast

Mihkel Räim sprintis end Hiinas viimasel etapil kaheksandaks

Mihkel Räim
Mihkel Räim — FOTO: Mihkel Räim Facebook (ERAKOGU)

Hiinas lõppenud Tour of Taiyuani velotuuri kolmandal etapil pälvis Mihkel Räim (Ferei Mongolia Team) kaheksanda koha. Mitmepäevasõidu üldarvestuses oli eestlane 11.

Peale seda, kui Räim lõpetas Tšehhi tiimi ATT Investmentsiga osapoolte kokkuleppel lepingu, otsis ta võimalusi hooaja pikendamiseks. Septembris käis ta CCN Factory tiimiga Hiinas võistlemas, kus tutvus Ferei Mongolia Teami eestvedajatega. See andis eestlasele võimaluse Aasias võistlemiseks veel oktoobris ja novembris. Lisaks Räimele esindab klubi Gleb Karpenko.

Tour of Taiyuani velotuuri kolmandal, 80,5-kilomeetrisel etapil pälvis soolovõidu poolakas Marcin Budzinski (HRE Mazowsze Polski; 1:52.33). Järgmine grupp, milles sees ka Räim, sprintis teisele kohale. Nobedaim oli sakslane Lucas Carstensen (Roojai Online Insurance; +0.32). Tema järel lõpetas kolmandana võitja kaasmaalasest klubikaaslane Norbert Banaszek. Kaheksanda koha saanud Räim raputas endale tuhka pähe: „Tegin finišis vea ja pidin endas pettuma. TOP6 oleks pidanud kindlasti tulema. Rahule jäin aga sellega, et sain päris arvestatavatest tõusudest kenasti üle.“

Tõuse oli sellel velotuuril palju. Näiteks kogunes ühel 108-kilomeetrisel võistluspäeval 2800 tõusumeetrit. Karpenko lõpetas viimase etapi 30. positsioonil, kaotades võitjale kümne minuti ja 42 sekundiga.

Velotuuri kokkuvõttes võidutses hollandlane Adne van Engelen (Roojai Online Insurance). Tema kõrval astusid pjedestaalile Tomasz ja Marcin Budzinski (HRE Mazowsze Serce Polski), kaotades võitjale vastavalt ühe minuti ja 51 sekundiga ning kahe minuti ja seitsme sekundiga. Räim oli üldarvestuses 11. (+24.43) ja Karpenko 29. (+47.19).

„Velotuur oli raske, aga mõned vaated ja kogemus olid vägevad,“ jätkas Räim. „Üldiselt on Hiinas korraldatud sõidud väga hästi läbi mõeldud. Mõne tõusu peal ikka kirusin ennast, aga tulemused olid üsna okeid ja pärast finišit oli äge pilte vaada. Jääb kindlasti pikaks ajaks meelde.“

Järgmisena stardivad eestlased 20.-29. oktoobrini Hiinas Tour of Ya’anil ning 4.-5. novembrini Tour of Yellow River võidusõidul.