Mihkel Räim: Sõit peatati, mehi viidi haiglasse ja ootasime kiirabi

Mihkel Räim paremal
Mihkel Räim paremal — FOTO: Mihkel Räim Facebook

Mihkel Räim võttis enda Facebooki leheküljel Beograd Banjaluka kolmanda etapi kokku.

Belgrad Banjaluka 3. etapp

“Sõit alguses suurel kiirteel ja suurel kiirusel. Meeletult palju rünnakuid, aga väga keegi vahet sisse ei saanud. Tänane algne plaan oli Kelemeni aidata lõpus, aga see jõudis erinevatel asjaoludel palju muutuda sõidu käigus.”

“Ca 50km pandi kiirtee laskumisel päris räme pauk, keegi ilmselt eksis ja sellise kiiruse peal, 70km/h, on keeruline reageerida. Muidugi loeb palju oskustest ja kainest mõistusest. Ma olin just pundi taha läinud ja hakkasin ette tagasi liikuma kui nägin suurt pauku. Hakkasin pidurdama, sain kenasti juba hoo maha ja siis tagant mingid vennad, kes üldse pidureid ei vajuta, lendasid selga. Oli ka neid mehi, kes nägid, et ees kukkumine ja siis panid automaatselt pidurid põhja… kolm korda võite arvata, mis juhtus.”

“Kuna see toimus väga suurel kiirusel, siis oli vaja mehi haiglasse viia. Sõit peatati, mina õnneks vigastada ei saanud, aga lendasin ikkagi kiirtee piirete peale ja jäin pidama. Läks hästi! Sõit peatati, viidi mehi haiglasse ja ootasime kiirabi, et saaksime sõiduga jätkata. Sõitsime umbes 15km kohtunike auto taga, sõit oli neutraliseeritud ja siis läks uuesti sõiduks.”

“Lõpus said 2-3 meest minema. Liidermeeskond hoidis asja kontrolli all. Mingi hetk lõpetasid nad töö tegemise ja teised tiimid jätkasid. Lõpuringid olid suht kurvilised ja halva teekattega. Hoidsime ette, vahepeal Gert vedas mind hästi grupi etteotsa. Kuna ma meie põhilist sprinterit ei näinud ja enne ringe polnud ta üldse kindel, kas tahab finishit panna, siis olin valmis selleks, et pean ise panema. Lõpus olin üksi ja viimases kurvis üks vend lõikas väga totralt seestpoolt kurvi sisse ja pidin pidureid vajutama, samal hetkel nägin, kuidas meie tiimi teine sprinter mööda lendas. Ise tegin siis tagasihoidliku spurdi, sest esimesed olid juba kaugel. Tiimikas lõpetas 4. kohal, mis on hea, aga kui me töötaks ühise eesmärgi nimel koos, siis võinuks võita. Homme uus ja viimane päev siin. Loodan, et saame vähemalt oma poodiumi ikka kätte.”