Reklaam sulgub sekundi pärast

Meie seast on lahkunud Tallinna Kalevi võrkpalliklubiga Nõukogude Liidu meistriks tulnud Ülo Raidma

Ülo Raidma
Ülo Raidma — FOTO: Matti Kämärä/Põhjarannik

16. oktoobril lahkus meie seast Kalev-68 meeskonnaga Nõukogude Liidu meistriks tulnud Ülo Raidma. (4.1.1940 – 16.10.2023)

Toilast pärit Ülo Raidma alustas võrkpallitreeninguid 1955. aastal Ahtme keskkoolis õppides. Tema esimeseks treeneriks oli Hans Pukk, hiljem juhendasid teda Raimund Pundi, Hugo Huimerind ja Ivan Dratšov.

Ülo Raidma kuulus Nõukogude Liidu meistriks tulnud legendaarse Tallinna Kalevi koosseisu. Tema võistkonnakaaslase Kalle Kuke sõnul oli Ülo Raidma võistkonna esimene vahetusmängija: “väga oluline, peaaegu põhikuuiku mees.”

Kukk meenutab Ülo Raidmat vaimuka ja sõbraliku seltskonna hingena, kes oskas pöörata paljud võistkonnasisesed tülid mänglevalt naljaks. “Ta oli tore ja sõbralik inimene.“

Aastast 1965 töötas Ülo Raidma Kohtla-Järve ehitustrustis spordiinstruktorina ning aastatel 1967-1999 Tammiku kaevanduses spordiinstruktori ja kaevurina.

Ta tegutses ka Võrkpalliklubi Viro asepresidendi ning treenerina. Vabal ajal tegeles Ülo Raidma maalikunstiga, osaledes oma töödega ka mitmetel näitustel. “Maalimine võtab maha närvipinget ja annab rahu,” on ta ise öelnud.

Sügav kaastunne lähedastele.