Mathieu van der Poel krooniti grupisõidus maailmameistriks

Mathieu van der Poel
Mathieu van der Poel — FOTO: Scanpix

Šotimaal Glasgows jätkunud maanteeratturite maailmameistrivõistlustel pälvis soolovõidu Mathieu van de Poel. Eestlasi stardis ei olnud, kirjutas ejl.ee

Van der Poel tegi 271-kilomeetrisel võistlusel otsustava äramineku liidrite hulgast 22 kilomeetrit enne lõpujoont. Kui finišini jäi veel 16 kilomeetrit, kukkus 28-aastane hollandlane libedas kurvis, kuid see ei takistanud tal võitmast karjääri esimest eliitmeeste grupisõidu MM-tiitlit. Seejuures krooniti sel distsipliinil viimati hollandlane maailmameistriks 1985. aastal, kui esikoha teenis Joop Zoetemelk.

Hõbedale sõitis end belglane Wout van Aert (+1.37) ja pronksile sloveen Tadej Pogacar (+1.45). Kaheksanda koha pälvis lätlane Toms Skujinš (+3.48).

Võistluse ajal toimus korra ka 50-minutiline seisak, kui rajale tungisid keskkonnaaktivistide rühmituse “This is Rigged” liikmes, kes blokeerisid tee ja keeldusid sealt ära minemast. Kui politsei oli aktivistid minema toimetanud, jätkasid ratturid võistlust intsidendile eelnenud vahedega. Kokku startis võistlusele 195 ratturit 58 riigist.