Reklaam sulgub sekundi pärast

Maleliit valis presidendiks Heleniuse

vasakult Rauno Veri, Kaido Külaots, Joakim Helenius, Tatjana Fomina, Rando Tomingas ja Igor Krupenski.
vasakult Rauno Veri, Kaido Külaots, Joakim Helenius, Tatjana Fomina, Rando Tomingas ja Igor Krupenski. — FOTO: Maleliit

Üldkoosoleku poolt Maleliidu uueks presidendiks valitud Joakim Helenius seab alaliidu lähiaastateks male kui spordiala populariseerimise noorte seas ning selle üldise nähtavuse suurendamise.

Presidendi sõnul on eesmärk teha Eestist rahvusvahelisel maleareenil “väike hiiglane”, selle saavutamise eeldus on noorte, andekate maletajate pealekasv ja neile treenimiseks ja võistlemiseks võimalikult heade tingimuste loomine.

Joakim Helenius kavatseb presidendina kaasata Eesti malesse lisaraha, et läbi selle tõsta treenerite motivatsiooni ning võimaldada maletajatel keskenduda heade tulemuste saavutamisele.

„Minu visioon on tuua malesse juurde uusi, ennekõike noori mängijaid, et panna nii alus male populaarsuse kasvule ja edule tulevikus,“ sõnas Helenius.

Maleliit valis eile üldkoosolekul uue seitsmeliikmelise nõukogu, kuhu kuuluvad Joakim Helenius, Rando Tomingas, Rauno Veri, Raigo Uukkivi, Tatjana Fomina, Igor Krupenski ja Kaido Külaots. Nõukogu valis presidendiks Joakim Heleniuse.  Nõukogu volitused kehtivad neli aastat.

President tunnustab väga ka liidu juhatuse tööd ning selle esimeest Villu Otsmanni, kes on teinud Heleniuse hinnangul head tööd, ning kelle nägemus Maleliidu tulevikust sobib hästi kokku nõukogu nägemusega.