Reklaam sulgub sekundi pärast

Madis Mihkels sõitis end World Touri võistlusel esimest korda TOP8 sekka

Madis Mihkels
Madis Mihkels — FOTO: Imre Avaste

Prantsusmaal jätkuva Dauphine velotuuri (UCI 2.UWT) kolmandal etapil (Monistrol-sur-Loire – Le Coteau; 194,1 km) võidutses kodupubliku rõõmuks Christophe Laporte (Jumbo-Visma; 4:43.28). Madis Mihkels (Intermarche – Circus – Wanty) sai grupifinišis 8. koha.

Esialgsetest tulemustest leidis teiselt positsioonilt iirlase Sam Bennetti (Bora – Hansgrohe) ja kolmandalt hollandlase Dylan Groenewegeni (Team Jayco AIUIa), kuid kuna kohtunikud määrasid neile rikkumise, siis langetati nad paremusjärjestuses vastavalt 33. ja 34. kohale. See tähendas, et teiseks kerkis itaallane Matteo Trentin (UAE Team Emirates) ja kolmandaks belglane Milan Menten (Lotto Dstny).

Kaheksanda koha teeninud Mihkelsi sõnul täitis ta enda jaoks miinimumseesmärgi. “Väga kerge päev oli, mis lõppes suure grupifinišiga. Tõusumeetreid oli küll üle 2000, aga päev otsa oli tempo aeglane. Ainult ühel viie kilomeetri pikkusel tõusul pandi korra gaas täiega põhja, aga see ei muutnud kokkuvõttes midagi,” ütles Mihkels. ” Lõpp oli väga kaootiline paljude kukkumiste ja suurte rüselustega ning ma ei saanud üksinda piisavalt hästi hakkama, aga siiski elu esimene World Touri TOP8 ehk täitsin enda jaoks miinimumeesmärgi.” Rein Taaramäe finišeeris 104. positsioonil.

Üldarvestuses läheb kolmapäevasele 31,1-kilomeetrisele temposõidule liidrina vastu Laporte, kellest kaasmaalane Julian Alaphilippe (Soudal – Quick Step) jääb maha 11 sekundiga ja olümpiavõitja Richard Carapaz (EF Education-EasyPost) 17 sekundiga. Mihkels on kokkuvõttes 99. kohal (+11.54) ja Taaramäe 127. positsioonil (+16.16).

Mitmepäevasõit lõpeb pühapäeval.

 

Vahendas, ejl.ee