Madis Mihkels sai Prantsusmaal 2. koha ja jätkab parima noore särgis

Prantsusmaal jätkuva velotuuri Tour du Loir et Cher (UCI 2.2) kolmandal etapil (213 km) sai Madis Mihkels (Team Ampler – Tartu2024) teise koha.

Foto: Eesti Jalgratturite Liit Facebook

 

Võistluse jooksul eraldus peagrupist kümme meest, keda asusid 40 kilomeetrit enne finišit jälitama Team Ampler-Tartu2024 ratturid. Abi saadi Tšehhi meeskonnalt Elkov, kelle rattur tõusis etapi lõpuks ka uueks liidriks. Kolmele 5,5 kilomeetri pikkusele lõppuringile jõudes oli vahe jooksikutega kahanenud minimaalseks.
 
“Lõpuring sisaldas ühte päris rasket tõusu, esimene pool tõusust oli järsk asfal kattega, siis tuli natuke siledamat, peale mida keeras rada 600 meetri pikkusele kruusatõusule. Saime jooksikud kätte täpselt esimese linnaringi asfalti osa peal ja see tekitas korraliku kaose, mida kasutasid hästi ära kolm meest, kes said minema. Tempo oli tugev ja linnaringid kulgesid raskelt. Õnneks suutsin ise tõusudel TOP10 positsioonil olla ja 500 meetrit enne lõppu saime kaks jooksikut kolmest kätte ning pundifinišis õnnestus esimene olla ehk etapilt siis teine koht,” kommenteeris Tartust pärit rattamees Mihkels sõitu peale finišit.
 
Etapi võitis 24-aastane taanlane Aaskov Pallesen Jeppe (Team QoloQuick), edestades 19 sekundiga 15-mehelist gruppi, mille ees finišeeris Mihkels, kes tõusis kokkuvõttes kolmandaks ja ta juhib nüüd ka parima kuni 23-aastase ratturi arvestust. 
 
Kokkuvõttes kerkis liidriks ts´šehh Kukrle Michael (Elkov-Kasper), kes juhib reedese etapi võitjat Aaskov Palleseni ees kolme sekundiga, Mihkels kaotab liidrile 28 sekundit.
 
Tuuril on sõita veel kaks etappi. Laupäeval on kavas 205 kilomeetri pikkune etapp La Motte-Beuvronis ja pühapäeval Blois linnas toimuv 97,5 kilomeetri pikkune tänavasõit.

Kuula Madise mõtteid sõidust ja vaata, mis rajal toimus SIIT: