Maastikurattamaratonis tulid Eesti meistriks Peeter Pruus ja Merili Sirvel

EMV Maastikurattasõidus
EMV Maastikurattasõidus — FOTO: ejl.ee

Boch Eesti maastikurattasarja neljandal etapil, 21. Rakvere Rattamaratonil peeti ühtlasi Eesti meistrivõistlused maastikurattamaratonis. Eliitmeeste seas võidutses Peeter Pruus (Buff Megamo Team) ja eliitnaiste hulgas Merili Sirvel (Trey Trek Team).

66-kilomeetrisel võistlusmaal pälvis üldvõidu lätlane Oskars Muiznieks (Dtg-Mysport) ajaga 2:54.33. Eesti meistriks kroonitud Pruus kaotas talle kahe sekundiga. Kolmandana finišeeris Josten Vaidem (Fixus; +1.24), kes sai kaela EMV hõbemedali. EMV pronksise autasu teenis üldarvestuses neljandana lõpetanud Kirill Tarassov (Trey Trek Team; +7.31). Tiitlikaitsja Peeter Tarvis (Veloplus; +8.54) pidi seekord leppima EMV arvestuses neljanda kohaga.

Naiste arvestuses võitis esmakordselt Eesti meistri tiitli Sirvel ajaga 3:26.55. Sirvel edestas lõpuspurdis Mari-Liis Mõttuse (Haanja Rattaklubi) ja tiitlikaitsja Janelle Uibokandi (Spordipartner Racing Girls).