Galerii: Maardu triatloni finišiprotokollist võib leida nii poliitikuid kui ka olümpiasportlaseid

Ain-Alar Juhanson
Ain-Alar Juhanson — FOTO: Ergo Kukk

Laupäeval, 22. juulil toimus Maardu järve ümbruses MTÜ Triatloniakadeemia poolt korraldatud Maardu triatlon, mille raames leidsid aset ka Alexela Eesti Triatloni karikavõistluste kuues etapp kõikidele vanuseklassidele.

Üle viie aasta võistles Eestis ka Maardu triatloni peakorraldaja ja endine tipptriatleet Ain-Alar Juhanson. Pärast lõpetamist märkis Juhanson järgmist: “Väga mõnus oli. Läks nii nagu plaanitud, vastavalt treenitusele ja vanusele.” Heitlikud ilmaolud teda ei heidutanud: “Triatleedil pole mingit vahet, ujud saad niikuinii märjaks, saad vihma või ei saa, vahet ei ole.”

Teiste seas oli ka sportlasi teistelt aladelt - laskesuusataja Kadri Lehtla ning olümpiasportlased Roman Fosti, Liina Luik ja Jüri-Mikk Udam. Udam läbis Maardus oma esimese triatloni: “Väga kihvt kogemus. Väga mõnus rada oli.” Jüri-Mikk valmistub ka 6.augustil toimuvaks IRONMAN 70.3 Tallinn Euroopa meistrivõistlusteks. Treenimine sujub sõudjal hästi ning seda kinnitas ka tänane peaproov.

Samuti IRONMAN 70.3 Tallinn Euroopa meistrivõistlusteks valmistuv Hea Eeskuju saadik Luisa Rõivas tegi selle hooaja debüüdi Maardus. Ilmastikuolud ja suur laine osutus Rõivase jaoks raskeks, kuid sellegipoolest “liiga suurt mure” IRONMAN 70.3 võistluse pärast ei tunne, vaid “ootab väga, sest IRONMAN on selline mõnus festival, kus on hästi palju pealtvaatajaid ja kaasaelajaid.”

Samuti näitasid eeskuju ka Raivo E. Tamm ning poliitik Jürgen Ligi, kes saavutas enda vanuseklassis 3. koha. Kõigi nelja etapi peale lõpetas kokku üle 370 triatleedi.

Maardu triatloni üldvõidu võttis meestest Kevin Vabaorg ajaga 01:55:08. Naistest tuli esimesena üle finišijoone Helen Liis, ajaga 2:10:43.

Galerii: