Lühirajasõidus tulid teist aastat järjest maailmameistriks Gaze ja Ferrand-Prevot

Pauline Ferrand-Prevot
Pauline Ferrand-Prevot — FOTO: Scanpix

Šotimaal Glasgows jätkuvatel jalgratturite maailmameistrivõistlustel pälvisid lühirajasõidus teist aastat järjest esikohad uusmeremaalane Sam Gaze ja prantslanna Pauline Ferrand-Prevot. 

Maastikuratturite lühirajasõit peeti Glentress Forestis asuval lühikesel ligi ühekilomeetrisel ringil. Gaze võidutses ajaga 20.27, edestades finišijoonel prantslast Victor Koretzkyt ja britti Thomas Pidcocki (+0.02).

“Väga tehniline võistlus. Sõitsin lihtsalt oma tempos ja püüdsin tõusude vahel taastuda. Olen õnnelik, et olen suutnud oma parima vormi MM-iks ajastada,” ütles Gaze. “

Ferrand-Prevot võidutses ajaga 21.17, edestades hollandlannat Puck Pieterset nelja ja inglannat Evie Richardsit üheksa sekundiga.

“Oli pikk päev – ärkasin kell 6.30 ja võistluspäev oli alles õhtul. Tahtsin lihtsalt juba startida ja näha, milleks ma võimeline olen. Tunnen end nüüd väga hästi,” ütles värske maailmameister Ferrand-Prevot auhinnatseremooniale kiirustades.

Ühtki eestlast lühirajasõidus stardis ei olnud. Neljapäeval peeti veel juunioride olümpiakrossid. Naisjuunioride seas võidutses kanadalanna Isabella Holmgren, kes krooniti maailmameistriks ka aasta alguses cyclo-crossis ning meesjuunioride hulgas oli parim taanlane Albert Philipsen, kes pälvis soolovõidu ka maanteeratturite grupisõidus.

Olümpiakrossi Eesti valitsev eliitnaiste meister Janika Lõiv asub võistlustulle laupäeval.