Reklaam sulgub sekundi pärast

Lõiv teenis ebaõnne kiuste Pariisi olümpiamängude testvõistlusel 25. koha

Janika Lõiv
Janika Lõiv — FOTO: Hispaania Jalgratturite Liit

Pühapäeval peeti Prantsusmaal Pariisi olümpiamängude testvõistlus, kus maastikuratturid said enne tulevat aastat piiluda, mis neid ees ootab. Eesti valitseval meistril Janika Lõivul läks rehv puruks, kuid lõpetas sõidu 25. kohal.

Kiirel ja kruusasel rajal, mida on täiendatud raskete ja tehniliste elementidega, läks mitmetel ratturitel rehvid puruks. Võitjana väljus sellelt testürituselt, kus UCI punkte ega auhindu ei jagatud, prantslanna Loana Lecomte ajaga 1:12.49. Teisena ületas lõpujoone austerlanna Laura Stigger (+0.39) ja kolmandana valitsev maailmameister Pauline Ferrand Prevot (+0.56).

Lõiv kaotas võitjale viie minuti ja 25 sekundiga ning sai 25. koha. „Mul ei olnud plaanis siin heas vormis olla, sest punkte siin ei jagata ja auhindu samuti mitte. Seega tegin eile veel korraliku trenni. Enesetunne oligi nagu arvasin – veidike väsinud,“ rääkis Lõiv testürituse järel. „Start läks üsna kehvasti ja olin kohe üsna taga. Minu ees toimus palju kukkumisi, mistõttu vahe esimestega kasvas ja kasvas. Tühja rehviga pidin jooksma ja sõitma vahelduva eduga pool ringi. Hiljem uuesti rütmi leidmine oli raske.“

2024. aasta suveolümpiamängud peetakse Pariisis 2.-18. augustini.