Reklaam sulgub sekundi pärast

Lisell Jäätma naaseb Berliini Openilt hõbemedaliga

Lisell Jäätma
Lisell Jäätma — FOTO: Karli Saul

08.-10.12.2023 toimusid Saksamaal, Berlin Open sisevibulaskmise võistlused, kus osalesid ka Eesti plokkvibulaskurid Lisell Jäätma, Maris Tetsmann ja Robin Jäätma ning sportvibulaskur Priit Tanvel. Sportlastega oli treenerina kaasas Maarika Jäätma.

Eesti plokkvibukoondis tegi taaskord väga hea tulemuse –  kvalifikatsioonis saavutas Robin Jäätma kolmanda koha 75 mehe seas, Lisell Jäätma teise ja Maris Tetsmann 10.koha 42 naise seas. Priit Tanvel saavutas sportvibu võistlusklassis 33. koha 162 laskuri hulgas, mis jättis ta sel korral küll duellidest välja, aga on rohkearvulises konkurentsis samuti väga hea tulemus.

Berlin Open oli eestlaste jaoks edukas – Lisell Jäätma võitis hõbemedali, Robin Jäätma lõpetas võistluse 4.kohaga ja Maris Tetsmann 6-7. Kohaga.

Esimeses duellis läks Eestile hõbemdali toonud Lisell Jäätma kokku Saksamaa laskuriga Erika Rakeliga, keda Lisell võitis tulemusega 148:140, teise duelli vastaseks sai samuti Saksa sportlane Jaqueline Hansen ning antud matši tulemus oli Lisell Jäätma kasuks 145:144.  Berlin Open võistlusel osalenud naisvibulaskurid läksid 1/4 duellides vastamisi ning Lisell Jäätma alistas Maris Tetsmanni tulemusega 148:144. Edasi kohtus Lisell Jäätma sakslanna Marie Marquard´ga, keda eestlanna võitis kindlalt 146: 141. Kullamatšis kohtus Lisell Jäätma Ella Gibsoniga, kellelt tuli sel korral vastu võtta kaotus tulemusega 144:148.

Lisell Jäätma ütles pärast võistlust järgmist: “Täna oli laskmise suhtes suhteliselt raske päev. Keha oli väsinud ja lasud ei olnud väga head. Õnneks suutsin vastu pidada ja saavutasin 2.koha. Nüüd on 1 kuu aega, et saavutada veel parem vorm ja sättida vibu seadistus perfektseks. Järgmise aasta alguses ootavad meid ees suuremad ja tähtsamad võistlused.”