Liidriks tõusnud Evenepoel jättis Giro d’Italia positiivse koroonaviiruse testi tõttu pooleli

Remco Evenepoel
Remco Evenepoel — FOTO: Scanpix

Peale pühapäevast etappi Giro d’Italial taas liidriks kerkinud valitsev maailmameister Remco Evenepoel (Soudal-QuickStep) teatas peale võistlust, et jätab positiivse koroonaviiruse testi tõttu suurtuuri pooleli, kirjutab ejl.ee.

“Mul on väga kahju, et pean suurtuuri pooleli jätma,” ütles Evenepoel tiimi saadetud pressiteate vahendusel. “Me teeme meeskonnas regulaarseid koroonaviiruse teste ja kahjuks oli minu oma positiivne. Ma ootasin põnevusega, et järgmisel kahel nädalal siin võistelda. Mul ei jätku piisavalt sõnu, et tänada meeskonna personali ja rattureid, kes ohverdasid palju, et selleks velotuuriks valmistuda. Ma elan teile kodust kaasa.”

23-aastane Evenepoel oli üks suurimaid favoriite Giro d’Italia üldvõidule. Esimesel nädalal võitis ta kaks etappi ning sai roosa liidrisärgi enda selga neljal päeval. Velotuuri uue liidrina jätkab pühapäevases temposõidus teise koha saanud Geraint Thomas (Ineos Grenadiers). Tema edu Primož Roglici (Jumbo-Visma) ees on kaks sekundit.

Positiivse koroonaviiruse testi tõttu on pidanud Giro d’Italia pooleli jätma juba kuus ratturit. Lisaks Evenepoelile on sama saatus tabanud Rigoberto Urani (EF Education-EasyPost), Filippo Gannat (Ineos Grenadiers), Nicola Concit (Alpecin-Deceuninck), Giovanni Aleottit (Bora-Hansgrohe) ja Clement Russot (Arkea-Samsic).