Laura Philipp võitis Ironmani maailmameistri tiitli, Talviste oma vanuseklassis 3.

Merle Talviste
Merle Talviste — FOTO: Erakogu

Pühapäeval Prantsusmaal Nizzas peetud Ironmani maailmameistrivõistlustel krooniti võitjaks sakslanna Laura Philipp koguajaga 8:45.15. Eestlannadest sai Merle Talviste 40-44-aastaste naiste konkurentsis kolmanda koha.

Philipp ujus 3,8 kilomeetrit ajaga 53.16 ning tuli veest välja 13. kohal. Päeva parima ratturina kerkis ta mägisel trassil kiiresti liidriks, sõites 180 kilomeetrit lõpuks ajaga 5:02.25. Vahetusalasse tuli ta koos inglanna Kat Matthesiga, kes püüdis ta kinni lõpulaskumisel. Külg-külje kõrval joosti esimesed 15 kilomeetrit kuni sakslanna lõpuks oma teed läks. Maratoni jooksmiseks läks Philippil 2:44.59 ning koguaeg 8:45.15 tõi talle kindla MM-tiitli.

Matthews kaotas talle lõpuks kaheksa minuti ja nelja sekundiga. Kolmandana finišeeris ameeriklanna Chelsea Sodaro (+19.23). Tiitlikaitsja Lucy Charles-Barclay ei startinud vigastuse tõttu ning sakslanna Anne Haug pidi võistluse pooleli jätma peale esimest vahetusala purunenud rehvi tõttu.

Eestlastest jõudis kolme parema hulka Merle Talviste, kes sai ajaga 10:37.53 N40-44 klassis kolmanda koha. Esikoha teenis tšehhitar Jana Richtrova (10:25.21) ja teise koha Iisraeli triatleet Antonina Reznikov (10:29.26).

Anette Zukker sai ajaga 11:36.11 N25-29 klassis 21. koha. Ursel Velve oli ajaga 13:00.18 N45-49 klassis 65. kohal.