Laupäeval selgusid värsked Eesti meistrid kulturismis ja fitnessis

Lilija Utenko keskmine
Lilija Utenko keskmine — FOTO: kulturism.ee

Möödunud laupäeval toimusid Pärnu Kontserdimajas Eesti meistirvõistlused Kulturismis ja Fitnessis. Seekordsed Eesti meistrivõistlused olid tavapärasest pidulikumad, kuna need olid järjekorras 55. juubelivõistlused.

Lisaks tähistab Eesti Olümpiakomitee sel aastal oma 100. sünnipäeva ja Eesti meistrivõistlused olid samuti sellele sündmusele pühendatud.

Eesti meistrivõistlused on alati olnud väga populaarne spordisündmus, mis toob kokku hulga sportlaseid ning veel rohkem pealtvaatajaid. Seekord olid osalemas 95 sportlast kolmeteistkümnest klubist. Mõõtu võeti 31 kategoorias ja lisaks valiti absoluutarvestuses parimad sportlased kolmes kategoorias.

Päeva parimateks ehk võistluse absoluutseteks võitjateks tunnistati Lilija Utenko nii naiste kui ka juuniorite bikiinifitnessi kategoorias ning Urmet Pungar men’s physique kategoorias.

Men’s physique juuniorite arvestuses sai esikoha Egor Tkachev ja teise koha Dominic Abol. Juuniorite meeste kulturismi võitis Magnus Magnusson ja talle järgnesid Mark Part ning Marko Sermat. Naiste juuniorite acrobatic fitnessis sai esikoha Margit Kuuse. Teise koha sai Lisandra Kägu ning kolmandale kohale tuli Maria Hendrikson. Juuniorite naiste artistic fitnessis sai esikoha Anna Bagautdinova ja juuniorite naiste bodyfitnessis Karolin Puusepp. Juuniorite wellness fitnessi esikoht läks Eeva-Lotta Heremile.

16-20 aastaste juuniorite bikiinifitnessi kuni 169 cm pikkuskategoorias sai esikoha Susanna Piigli, teise koha sai Briana Korniltsev ning kolmandale kohale tuli Kärol Steinmann. 16-20 aastaste juuniorite bikiinifitnessi üle 169 cm pikkuskategoorias sai esikoha Karoliina Liitmaa, Teisele kohale tuli Emma Haas ning talle järgnes Sandra Tammiste. 21-23 aastaste juuniorite bikiinifitnessi kuni 166 cm pikkuskategoorias sai võidu Lilija Utenko. Teisele kohale tuli Elisabeth Atamanski ning kolmanda koha sai Kelly-Lizette Lõhmus. 21-23 aastaste juuniorite bikiinifitnessi üle 166 cm pikkuskategooria võitis Liibet Below, teisele kohale tuli Valeria Kalimullina ning talle järgnes Christin-Amani Kiivikas.

Masters üle 35 aastaste naiste wellness fitnessi kategoorias esikoha sai Anastassia Toikka. Teisele kohale tuli Helen Vellemaa ning kolmanda koha sai Miina Meinvald. Masters üle 35 aastaste naiste bodyfitnessi kategooria esikolmiku moodustasid Karmen Kiier, Piret Marmor ning Kristel Suik. Masters üle 35 aastaste naiste bikiinifitnessi kategooria võitis Nonna Prokopjuk. Teise koha sai Christina Luhamets, kellele järgnes Viktoria Viira.

Masters üle 40 aastaste meeste kulturismi esikolmiku moodustasid Andrei Abrossimov, Janek Pootsmaa ja Harri Rein Indus. Masters üle 40 aastaste meeste klassikalise kulturismi esikoha sai Janek Pootsmaa ning talle järgnes Harri Rein Indus.

Men’s physique kuni 176 cm võistluskategooria võitis Urmet Pungar. Teisele kohale tuli Mikk Tehvan ja kolmanda koha sai Vitali Filimonov. Men’s physique üle 176 cm pikkuskategooria võitis Kristian Eensalu. Teisele kohale tuli Märt Erm ning kolmanda koha sai Egor Tkachev. Meeste kulturismi kategooria võitis Olari Perlin. Teise ja kolmanda koha said väga tasavägises võitluses vastavalt Aimar Kuusnõmm ja Andrei Abrossimov. Meeste klassikalises kulturismis võttis esikoha samuti Olari Perlin. Teise koha sai Genes-Deivid Pikani ning kolmanda koha Aimar Kuusnõmm. Meeste classic physique kategooria esikolmiku moodustasid Olari Perlin, Magnus Magnusson ja Mark Part.

Naiste acrobatic fitnessi võitis Karina Polovnikova. Teise koha sai Margit Kuuse ning kolmandale kohale tuli Lisandra Kägu. Naiste artistic fitnessi esikoha sai Regina Tselik. Teisele kohale tuli Lisanna Laanela ning kolmanda koha sai Anna Bagautdinova. Naiste bodyfitnessi kategooria võitis Kristi Uibu. Teise koha sai Karmen Kiier ning kolmandale kohale tuli Olga Novikova. Naiste wellness fitnessi kategooria võitjaks tunnistati Anastassia Toikka. Teisele kohale tuli Helen Vellemaa ning kolmanda koha sai Maris Lember.

Fit Model kategooria võitis Jelizaveta Ivanova. Teisele kohale tuli Christin-Amani Kiivikas ja kolmanda koha sai Johanna Tilk.

Naiste bikiinifitnessi kuni 160 cm pikkuskategooria võitis Elisabeth Atamanski. Teisele kohale tuli Nonna Prokopjuk ning kolmanda koha sai Lisanna Laanela. Naiste bikiinifitnessi kuni 166 cm pikkuskategooria võitis Lilija Utenko. Teise koha sai Briana Korniltsev ning kolmandale kohale tuli Kaisa Maasik. Naiste bikiinifitnessi kuni 169 cm pikkuskategooria võitis Regina Tselik. Teisele kohale tuli Susanna Piigli ning kolmanda koha sai Arina Garsina. Naiste bikiinifitnessi kuni 172 cm pikkuskategooria võitis Karoliina Liitmaa. Teise koha sai Liisbet Below ning kolmandale kohale tuli Jaana Filina. Üle 172 cm pikkuste naiste bikiinifitnessi kategooria võitis Lyselle Toom. Teisele kohale tuli Regina Hiiet ning kolmanda koha sai Emma Haas.

Fit Pairs võistluskategooria või läks Susanna Piiglile ja Kristian Eensalule. Teise koha said Viktoria Viira ja Siim Allmann. Kolmandale kohale tulid Pille Erm ja Märt Erm.

Juuniorite bikiinifitnessi absoluutarvestuse esikolmiku moodustasid Lilija Utenko, Karoliina Liitmaa ja Susanna Piigli. Naiste bikiinifitnessi absoluutarvestuse võitis Lilija Utenko. Teisele kohale tuli Elisabeth Atamanski ja kolmanda koha sai Regina Tselik. Men’s physique absoluutarvestuses sai esikoha Urmet Punar ning teisele kohale tuli Kristian Eensalu.

Klubide arvestuses tuli esikohale Sparta Spordiklubi. Teise koha sai Tartu Kulturismi ja Fitnessi Klubi ning kolmandale kohale tuli Tiim Go Fit. Võistluse protokolli ja kõigi tulemustega saab tutvuda Eesti Kulturismi ja Fitnessi Liidu kodulehel.

Soovime õnne kõigile värsketele Eesti meistritele, nende treeneritele ning tiimidele! Juba sel nädalal sõidab Eesti koondis Hispaaniasse, Santa Susannas toimuvatele maailmameistrivõistlustele.