Reklaam sulgub sekundi pärast

Kristin Tattarit tunnustati riikliku spordipreemiaga

Kristin Tattar
Kristin Tattar — FOTO: Discgolfiliit.ee

Kristin Tattar pälvis 2022. aasta sportlike saavutuste eest valdkonna kõrgeima tunnustuse, riikliku spordipreemia, kirjutab discgolfiliit.ee.

Möödunud aastal võitis Tattar maailmameistrivõistlused ning noppis Disc Golf Pro Tour’i esikoha. Mõlemad on prestiižseimad võistlused kettagolfimaailmas. Lisaks saavutas ta poodiumikoha kõigil USAs osa võetud võistlusel. Sportlike saavutustega samas kategoorias tunnustati inimesi eduka treeneritöö, tulemusliku sporditöö korraldamise või panuse eest spordi propageerimisse, spordipedagoogikasse või sporditeadusesse. Kokku pälvis preemia kuus inimest.

Tattar kommenteeris, et möödunud aasta oli tõesti tulemuslik ja eks käivad preemiad sellega käsikäes. “Vaatamata sellele, et võistlussporti ma teen ju ikkagi ainult tulemuste pärast, muudab selline märkamine ja tunnustamine südame alt tohutult soojaks. Eriti, kuna töö uhkete tiitlite nimel on käinud aastaid ja selle alla pandud vaimne ja materiaalne ressurss meeletu,” rääkis ta.

Tänu neile saavutustele on spordiala Eestis kahtlemata uue taseme ja suurema märkamise saavutanud. Oluline muutus, mida need Tattari hinnangul võiksid kaasa tuua, on parem stardipositsioon järgmistele tublidele sportlastele professionaalses karjääris. “Ma mäletan, et kui meie Silveriga (Lätt – toim.) oma teed alustasime, siis pidime ikka aastaid ennast tõestama, et keegi meie poole pikemalt vaataks. Selleks ajaks, kui keegi mulle päriselt raha maksma hakkas, olin nii USAs kui Euroopas juba pildil ja poodiumil olnud ning ka esimese major võistluse võidu noppinud. Praegusel ajal tundub, et sellist kadalippu pole vaja läbi teha, et keegi rahalist toetust pakuks ja mul on selle üle hea meel. Ehk aitab kergemalt sportlaste annetel särada,” lisas ta.

Kultuuriminister Piret Hartman ütles pressiteate vahendusel, et riiklikud preemiad on kõrgeim tunnustus, mida valitsus kultuuri- ja spordirahvale annab. „Soovin tänada kõiki neid 145 kandidaati, keda esile tõsteti. On uhke, et Eestis on nii palju väljapaistvaid inimesi, kes oma tööd südamega teevad ning sellega Eesti kultuuri ja sporti uutesse kõrgustesse juhivad,” sõnas ta.

Preemiad antakse üle 20. veebruaril Eesti Teaduste Akadeemia saalis koos riiklike teaduspreemiate ning Ferdinand Johann Wiedemanni keeleauhinnaga.