Reklaam sulgub sekundi pärast

Kristin Tattar: nõrkuste tunnistamine on tugevuse märk

Kristin Tattar
Kristin Tattar — FOTO: PDGA

Kristin Tattari teekond läbi discgolfi maailma oli sel hooajal midagi muud kui legendaarne, mida iseloomustas enneolematu triumfiseeria. Tattar mitte ainult ei võitnud kõik neli põhiturniiri, vaid kindlustas ka DGPT edetabelis esikoha hämmastava 1328,50 punktiga – kõigi aegade DGPT rekord.

Teda ei erista mitte ainult võitude arv, vaid ka viis, kuidas ta neid saavutas. Kristinist sai esimene FPO mängija, kes võitis ühe hooaja jooksul kõik majorid – seda saavutust pole tema divisjonis keegi varem saavutanud (vähemalt 4 majoriga hooajal). Tema ülemvõim ulatus suurematest turniiridest kaugemale, kokku 11 võitu Major-, Elite- ja Silver-turniiridel.

Lisaks 1. koha võitudele ja raharekorditele räägib Tattari 2023. aasta hooaja statistika lugu ka puhtast domineerimisest. Tattari PDGA mängijareiting jõudis 2023. aastal 999-ni, mis on kõigi aegade kõrgeim näitaja mitte ainult eestlanna, vaid kogu FPO divisjoni jaoks. Lisaks paistis Kristin 2023. aastal silma discgolfi kõigis aspektides, hooaja jooksul juhtis ta FPO divisjoni põhistatistikas, sealhulgas Fairway Hits (78%), Circle 2 regulatsioonis (66%), Birdie Rate (38%) ja Scramble Rate (48%). Lisaks ei lõpetanud Tattar üheski UDisc Live'i jälgitavas statistikakategoorias esikümnest väljaspool.

DGPT 2023. aasta parimaks naismängijaks valitud Kristin Tattar käis Vikerraadios rääkimas oma hooajast ja kõigest muust. KUULA SIIT