Reklaam sulgub sekundi pärast

Krete Kaasik võitis Euroopa Võimlemisliidu Outstanding Performance of 2022 tiitli

Krete Kaasik
Krete Kaasik — FOTO: European Gymnastics, Eesti Võimlemisliit

Täna lõppenud Euroopa Võimlemisliidu poolt korraldatud konkursil „Gymnast of the Year” (Aasta võimleja) edestas batuudihüppaja Krete Kaasik võimsalt teisi nominente ning pälvis „Outstanding Performance of 2022“ ehk väljapaistev sooritus 2022 tiitli. Paidest pärit võimleja saadud rahvusvaheline tunnustus on Eesti võimlemise ajaloos esmakordne.   European Gymnastics korraldas “Gymnast of the Year” (Aasta võimleja) konkurssi juba kolmandat korda. Parimad valiti välja viies kategoorias: aasta meesvõimleja 2022, aasta naisvõimleja 2022, aasta võistkond 2022, väljapaistev sooritus 2022 ja aasta treener 2022. Eesti Võimlemisliit esitas Outstanding Perfomance kategooriasse Krete Kaasiku, kes on esimene eestlasest batuudihüpete täiskasvanute MM-il osalenud võimleja. Kretel on Tartu Ülikooli kehakultuuri teaduskonna […]

Täna lõppenud Euroopa Võimlemisliidu poolt korraldatud konkursil „Gymnast of the Year” (Aasta võimleja) edestas batuudihüppaja Krete Kaasik võimsalt teisi nominente ning pälvis „Outstanding Performance of 2022“ ehk väljapaistev sooritus 2022 tiitli. Paidest pärit võimleja saadud rahvusvaheline tunnustus on Eesti võimlemise ajaloos esmakordne.

 

European Gymnastics korraldas “Gymnast of the Year” (Aasta võimleja) konkurssi juba kolmandat korda. Parimad valiti välja viies kategoorias: aasta meesvõimleja 2022, aasta naisvõimleja 2022, aasta võistkond 2022, väljapaistev sooritus 2022 ja aasta treener 2022. Eesti Võimlemisliit esitas Outstanding Perfomance kategooriasse Krete Kaasiku, kes on esimene eestlasest batuudihüpete täiskasvanute MM-il osalenud võimleja. Kretel on Tartu Ülikooli kehakultuuri teaduskonna kehalise kasvatuse õpetaja kraad, kehtiv võimlemistreeneri kutse ja treeningute kõrvalt tegeleb ka väikelaste õpetamisega. Batuudihüpetega tegeleb Kaasik tänu oma treenerist emale, kelle teekond batuudihüpete maailma algas ekslikult osaletud batuudihüpete koolitusel, kuhu ta sattus sportakrobaatika asemel.

 

Kokku esitasid Euroopa alaliidud vastavasse kategooriasse 15 kandidaati, kellest pääses rahvahääletuse finaalvooru ainult viis parimat. Kaasiku sõnul oli hääletamise tulemus üllatav, kuid tekitas head meelt. „Tegelikult oli juba see väga suur üllatus minu jaoks, et ma üldse sellises kohas nominent olin. See, et seal ka võitsin on veel suurem üllatus. Samas, nüüd mõeldes, on see ju päris lahe, et Eesti võimlemine paistab silma ka rahvusvaheliselt“, kommenteeris Kaasik.  

 

Hääletuse tulemused Outstandind Performance 2022 kategoorias::

Krete Kaasik 26761 häält (64%)

Alexandru Avasiloae (Rumeenia) 10412 (25%)

Darja Varfolomeev (GER) 3912 (9%)

Die alten Knochen 421 (1%)

Rhys McClenaghan  337 (1%)

 

Euroopa Võimlemisliidu 2022. aasta mees- ja naisvõimleja tiitlid pälvisid sportvõimlejad Adem Asil (TUR) ja Zsofia Kovacs (HUN), aasta võistkonnaks valiti Poola iluvõimlemise rahvuskoondis ning aasta treeneri tiitli sai Yilmaz Göktekin (TUR).

Lisainfo European Gymnastics lehel