Reklaam sulgub sekundi pärast

Kregor Zirk ujumisest ja ujumisoskusest

Kregor Zirk
Kregor Zirk — FOTO: Scanpix

„Parima ujumisoskusega klass“ kampaania on hooga käima läinud ning ujumisoskuse testi on läbinud juba ligikaudu 1700 põhikooli õpilast. Ajasime juttu kampaania patrooni Kregor Zirk’iga, kirjutab swimming.ee.

Millisena tunned enda missiooni kampaania „Parima ujumisoskusega klass“ patroonina? Miks on Sinu jaoks oluline olla selle kampaania patroon?

Kui vaadata Eesti uppumissurmade statistikat, siis pole see kindlasti selline nagu võiks. Olles ise enamik elu vees veetnud ja korra ka ise ühe inimese uppumast päästnud, siis arvan, et see teema on igati oluline. Eriti arvesse võttes, et Eestis on niivõrd palju veekogusid.

Usun, et igal isikul võiks mingisugune südameasi olla, mille eest ta keskmisest rohkem seisab. Minu jaoks on see ujumisoskus. Mul on suur au olla nii elementaarse oskuse patroon. Motiveerib ka mind olema parem eeskuju ning rohkem kaasa mõtlema sellel teemal.

Mis on Sinu jaoks selle kampaania eesmärgid, mida saavutada?

Minu lõppeesmärgiks jääb alati see, et 100% Eesti kooliealistest lastest oskaks ujuda. Kas see eesmärk täitub või mitte, näitab aeg. Sellised kampaaniad annavad sellele loodetavasti hoogu juurde ning on heaks vaheetapiks. Lisaks proovin teha võimalikult head teavitustööd veeohutuse teemal, eriti praegu kui suvi on ukse taga.

Suvi on tulemas, rahvas koguneb veekogude äärde. Kuidas hindad üldist ujumisoskuse taset Eestis?

Statistika järgi on see märgatavalt paranenud ja selle üle on mul hea meel ning tegelikult statistika on ka ainuke viis ujumisoskuse taseme hindamiseks. Väga raske on minna randa ilusal päeval ja teha adekvaatseid järeldusi. Loodetavasti see trend jätkub.

Milliseid võimalusi näed inspireerimaks nii noori kui täiskasvanuid ujumisega tegelema?

Nagu iga spordialaga, on tegelikult ka ujumine üldises mõõtmes lihtsalt tervislik harrastus. Ujudes kohtud uute inimestega, treenid keha ning üks suur pluss on see, et ujumine ei koorma nii palju liigeseid nagu näiteks jooksmine. Ja see võib päästa sinu elu!

Mis on Sinu arvates kõige olulisemad oskused, mida ujumise õppimine noortele annab? Mida on ujumine Sulle andnud?

Ujumisoskus, sotsiaalsed oskused ja koordinatsioon. Ujumine on mulle andnud eluviisi, millega elan hetkel 24/7. Lisaks on rahvusvaheline võistlemine ja laagerdamine mulle andnud lugematul hulgal uusi kontakte üle maailma ning huvitavaid kogemusi.

Räägi oma lähikuude plaanidest ning kuidas võistlusteks valmistud? Kas saame Sind lähiajal ka Eestis võistlemas näha?

Mai keskel võistlen vahemere ääres võistlussarjas nimega “Mare Nostrum”, mis on üks tugevaima tasemega kommertsvõistlusi maailmas. Juuni lõpus võistlen Roomas ning juulis toimub MM.

Edu Kregorile ning 26.mail loosime välja „Parima ujumisoskusega klass“ kampaania peaauhinna, milleks on ühisujumine kogu klassile koos Kregoriga ja auhindu ProSwimilt.