Kolmas päev Rait Ratasepal tehtud! Vihm hakkab põhjustama probleeme

Rait Ratasepp
Rait Ratasepp — FOTO: Kädy Maadväli

Kolmapäeval algas Šveitsis IUTA maailmakarika etapil päevases formaadis läbitav 10-kordne ultratriatlon. Võistlusrajal on Rait Ratasepp, kelle siht on lõpetada iga päev ajaga alla kümne tunni ning alistada distants 100 tunniga.

Day 3

Tänane hommik oli eilsega võrreldes parem. Rait sai täna öösel 5 tundi puhast und, eile vaid 2,5. Hommikul paraku aga täna oli lihastes kõige suurem kangus, mistõttu ujumine oli eilsest veidi aeglasem. Raidul on raske end hommikul käima saada. Rait võtab ujumises rahulikult ega muretse ujumisel aja pärast, sest muidu kaotaks palju rattarajal kui ujumises end koheselt koormaks. Kindlasti on lihtsam teha Raidul tagasi neid minuteid rattarajal kui ujumisel. Ujumise keskmine pulss täna 108, esimesel päeval 134.

Rattal täna meeletu küljetuul. Rait loodab tuule taandumisele, samas pikalt ei keskendu sellele, mis otseselt temast ei sõltu. Päike oli pilve taga ja temperatuur oli mõnus, pulss püsis madal. Rait sõi täna rattarajal hoo pealt tahket toitu, mis on hea märk, sest eilse palavuse tõttu puudus igasugune söögiisu ja võib tekkida korralik võlg. Rattarajal täna keskmine pulss 117, esimesel päeval 135.

Jooksul oli täna vihma peaproov alates viiendast jooksu ringist. Vihm hakkab põhjustama probleeme, paar villikest. Vahetusalades läheb ca 6,5 minutit riiete vahetusele ja vaseliiniga varvaste määrimisele. Keskmine pulss jooksmisel 122, esimesel päeval näiteks 135.

Märja ilma tõttu hakkas kiibi rihm hõõruma ja seetõttu pidi Rait jooksu rajal peatuma ja tõstis kiibi teisele jalale. Keset võistlust tuleb koheselt reageerida, muidu oleks see kiibi rihm kindlasti ära hõõrunud ja järgnevatel päevadel oleks see süvenenud ja edasiselt probleeme põhjustanud.

Esimesel kahel päeval oli Raidul söögiisu kadunud ja tahket toitu väga üldse ei soovinud. Täna tuli kõik keha jaoks lihtsamalt, sest temperatuur oli pisut mahedam ja pilvealune, päike ei kütnud nii tuliset kui esimesel kahel päeval. Ootame põnevil homset.

Autor/allikas: Rait Ratasepp facebook