Võitlust oli piisavalt, võidupunktid teenisid aga ikka Serviti ja Viljandi

Käsipalli meeste meistriliigas mängiti laupäeval järele viiendas voorus pidamata jäänud kohtumised. Viljandi HC oli kodus üle Raasiku/Mistrast tulemusega 26:20 (13:12) ning Põlva Serviti alistas võõrsil HC Tallinna 26:22 (13:8). Tänased võitjad jätkavad liigas endiselt kaotuseta.

Sõle spordihoones läksid tänavu alles teistkordselt vastamisi mullused kaks paremat. Märtsi algul peetud esimeses vastasseisus oli Põlva Serviti HC Tallinnast 30:22 parem. Pealinlastel oli kasutada täiskoosseis, Servitil puudusid Henri Hiiend, Hendrik Varul, Raiko Rudissaar ja Robin Oberg.

Algul särasid kogenud väravavahid, seejärel Serviti kaitseliin

Kohtumise avaminutid tõestasid kogemuse tähtsust – päev varem 38-aastaseks saanud Serviti väravavaht Eston Varusk ja tema Tallinna eakaaslane Marius Aleksejev olid suurepärases tõrjehoos. Kodumeeskond sai kerge algedu, Serviti jõudis viigini ja 15. minutil viis Anatoli Tšezlov tiitlikaitsja esimest korda juhtima, 7:6.

Aleksejev sai kirja ühe tabamusegi ja Igor Skiba tegi 19. minutil Tallinna edunumbriteks 8:7. Kõlab uskumatult, aga rohkem väravaid pealinlased avapoolajal visata ei suutnud. Serviti kaitse muutus tõeliseks müüriks ja vastastel oli raske viskelegi pääsemisega.

Põlvalased tabasid laia rindega ja kuus korda järjest ning Mathias Rebase kahe resultatiivse kiirrünnaku järel mindi puhkepausile Serviti 13:8 juhtimisel. Võõrustajate "kuiv" periood venis lõpuks 14-minutiliseks, enne kui Vitali Gorovõi skoori kasvatas.

Tallinn sai tagasi mängu sisse ja Vladislav Barõlov vähendas 37. minutil vahe kolmeväravaliseks – 15:12. Marek Karu tegi veel 16:13, kuid uus mõõn lubas põlvalased peaaegu püüdmatult eest. 47. minutil tuli joonelt pidevalt hästi leitud Ülljo Pihuse täpsest viskest 20:13.

Lõpuminutitel tuli Tallinn jälle lähemale, aga liigpõnevaks mängulõpp ei kujunenud ning Serviti võitis 26:22. Carl-Eric Uibo oli võitjate täpseim viie väravaga, Pihus, Tšezlov ja Andris Celminš lisasid neli. Kaotajate ridades tabas Barõlov viis, Skiba ja Gorovõi kolm korda.

Viljandi võimas spurt viimasel veerandtunnil otsustas võitja

Ei saa öelda, et kohtumine Viljandis resultatiivselt alanuks, Raasiku/Mistra pühkis oma tabloopoolelt nulli alles viie ja poole minuti möödudes. Külalised võtsid kasutusele mulkide relvad ehk agressiivse kaitse ja kiirrünnakud ning üheksandal minutil oli seis 3:3.

Raasikulased kaotasid juba 12. minutil punase kaardi saanud joonemängija Juri Sohhorovitši, kuid Viljandi rünnakujoonis ei toiminud harjumuspäraselt ja peatreener Marko Koks võttis seisul 4:4 meeskonna minutiks kokku. Skoor kasvas jätkuvalt visalt, 17. minutil läks Raasiku Enrico Antoni kiirrünnakust esmakordselt juhtima ja Rauno Aus tegi kohe 7:5.

Viljandi vastas aga 5:1 vahespurdiga, vaheajale mindi siiski minimaalses eduseisus 13:12. Väga võitluslik ja väravatevaene mäng jätkus ning kui Arno Vare vähendas 45. minutil Raasiku kaotusseisu minimaalseks, 16:17, poleks osanud järgnenut oodata. Kaheksa minutiga viskas Viljandi kuus vastuseta väravat ja otsustas mängusaatuse.

Viljandi võidunumbrid olid lõpuks 26:20. Hendrik Koks tabas kuus, Sten Maasalu viis ja Ott Varik neli korda võitjate poolel ning Marko Slastinovski viskas kuus ja Vladislav Naumenko kolm väravat kaotajate kasuks.

6. HC Kehra/Horizon Pulp&Paper 10 0 1 8 220:281 1

Paremad väravakütid: Ott Varik (Viljandi) – 55, Henri Sillaste (Serviti) ja David Mamporia (Kehra) – 53, Kristo Voika (Viljandi) – 46, Vahur Oolup (Tapa) – 45, Danil Gumjanov (Kehra) – 41, Jürgen Rooba (Tallinn), Vladislav Naumenko (Raasiku) ja Anatoli Tšezlov (Serviti) – 38 väravat.