Viljandi tegi Mistra poolfinaalis taltsaks

Täna startisid käsipalli meistriliiga teises poolfinaalis Mistra ja Viljandi HC. Esimeses mängus jäid peale võõrustajad ehk mulgid skooriga 22:18 (12:11).

Maadluses jäi peale mulkide jõud

Viljandi alustas mängu agressiivselt. 7. minutiks oli seis 4:0 mulkidele. Kolm minutit hiljem avas Mistra skoori, kui Arno Vare Aruküla meeskonna eest tabas. Esimese poolaja keskpaigaks oli seis 8:5 ning Mistra hakkas üha enam järele ronima. Danel Žigadlo kahandas vahemaa 22. minutil ühe värava peale. Minut hiljem oli mäng viigis, kui Ievgen Buinenko seisuks 9:9 tegi. Sama mehe sulest tuli ka värav, mis viis Mistra esimest korda juhtima. 26. minutiks oli taas aga viik. Siiski mindi teisele poolajale vastu seisult 12:11, kui Hendrik Koks viimastel sekunditel oma neljanda tabamuse kirja sai. Teisel poolajal kihutas Viljandi kolmega ette. 40. minutil oli vahemaa juba neljaväravaline, ent 47. minutil oli seis taas pinev numbritega 17:16. Kui Mistra jäi 16-ne värava peale, siis Johannes Pertelson, Kristo Voika ja Ott Varik viisid mulgid 20. väravani. Üldresultaadiks jäi 22:18 Viljandile.

Mulkide ridades jaotusid väravad üsna võrdselt: Hendrik Koks panustas viie väravaga, Kristo Voika ja Ott Varik neljaga. Mistra resultatiivseim oli Ievgen Buinenko nelja väravaga.

“Jäime realiseerimisega hätta. Rünnak oli ka täna natukene aeglane ja lahja,” lausus Hendrik Koks. “Emotsiooni pealt hetkel ei oska väga midagi öelda, pigem tuleb see emotsioon peale poolfinaalide mängimist,” kommenteeris ta meelestatust.

Teise poolfinaali teine kohtumine peetakse tuleval esmaspäeval, 8. mail Kalevi Spordihallis. Sel nädalal, pühapäeval kohtuvad veel esimese poolfinaali teises mängus Põlva Serviti ja SK Tapa/N.R. Energy.

Järgmised poolfinaalide mängud

07.05. 14:00 Tapa Spordihoone SK Tapa/N.R. Energy – Põlva Serviti (1. poolfinaali 2. mäng)

08.05. 19:00 Kalevi Spordihall Mistra – Viljandi HC (2. poolfinaali 2. mäng)