Viljandi jäi Balti esikolmikust välja

Viljandis olid tugevamad külalised Arukülast, viskel Martin Johannson
Viljandis olid tugevamad külalised Arukülast, viskel Martin Johannson — FOTO: Karl-Fredy Kruup/Eesti Käsipalliliit

Täna kohtusid otsustavas Balti liiga kohamängus Viljandi HC ja Leedu tipp HC Dragunas. Eelmisel aastal end hõbedale mänginud Viljandi pidi seekord leppima 4. kohaga, kui pronksi napsas endale Dragunas skooriga 29:28 (15:12).

Mõru lõpp: 7-väravalisest kaotusest välja tulnud Viljandile sai määravaks viimane sekund
Lahing pronksile algast tempokalt ja väravaid sadas mõlemalt poolt. Viljandil aitas mängu siseneda Kristo Voika, kes viskas 2 järjestikust väravat. Sellest hoolimata oli Viljandi üheväravalises kaotusseisus. 5. minutil võitles Aleksander Pertelsoni värav viljandlased esimest korda juhtima seisuga 4:3. Sellega kassi-hiire mäng ei lõppenud ning kuni 17. minutini oli matš punkt-punktis kinni. Seejärel tekitas Dragunas vahe sisse 7-meetri karistusvisetega ja nii oli seisuks 10:8 Klaipeda klubile. Leedu võistkonna domineerimine jätkus ning vahemaa kasvas: kohtumise 20. minutiks oli seis 12:8. Käimas oli 21. minut, kui Viljandi pärast 10-minutilist vaikust uuesti skoori tegi, värava autoriks Pertelson. Viljandi vasak-sisemine sahistas minut hiljem veel kord vastase väravavõrku, tehes seisuks 10:12. Lootustandev värav tuli Hendrik Koksilt 24. minutil, mis tähistas üheväravalist vahemaad. Dragunas eesotsas Lukas Juskenasega tõmbas viljandlaste plaanile vee peale ning kihutas numbritega 15:11 ette. Pärast Koksi 24. minuti väravat oli Viljandi taas realiseerimisega hädas. Järgmine värav tuli taas Pertelsonilt ning alles 2 sekundit enne esimese poolaja lõppu. Nii kaotas Viljandi mängu esimese poole skooriga 12:15.

4 minutit oli teisest poolajast mängitud, kui Dragunas oli teinud kiirrünnakute toel juba 4:0 spurdi, süvendades Viljandi kaotust 7-le väravale. Teise poolaja esimese värava tõi Viljandile Mikk Varik 35. minutil, kuid kaotus säilis seisuga 13:20. Pertelsoni väravad aitasid Viljandi 40. minutiks seisule 16:20. Viljandi oli teravuse üles leidnud, mida tõendasid ka Kristjan Kooviti ja Mikk Variku väravad 40. minuti keskpaigas. Kaotusseis oli taandunud seisule 20:22. 10 minutit oli jäänud lõpuni, skooritabloo näitas numbreid 22:24 ja Viljandil tuli 2 minutit mängida vähemuses. Dragunas marssis Viljandi kaitsest läbi, mille tulemusena oli 55. minutiks seis 28:24 Leedu klubile. Andrii Basarab lisas Viljandi arvele 2 väravat ning nõnda oli 59. minutil seisuks vaid 28:26 Dragunasele. Talle järgnes Pertelson, kes kordas sama, viigistades seisu. Lisaaeg oli juba käegakatsutav, ent see lootus kadus sekundiga – imevärav tuli Laurynas Simonavičiuselt viimasel sekundil. Nõnda tuli Leedu HC Dragunas pronksile tulemusega 29:28.

“Üks peamisi murekohti oli kaitses, kus me ei saanud vastastega üks-ühele olukordades hakkama. Samuti ei leidnud rünnakul kohati loogilisi lahendusi,” lausus Viljandi väravakütt Aleksander Pertelson. “Siiski suutsime lõpus viigi veel välja mängida, aga vastased suutsid ikkagi ära realiseerida. Seekord nii.”

Pronksimängu parimaks Viljandi mängijaks valiti Aleksander Pertelson, kes oli ühtlasi 11 väravaga ka meeskonna resultatiivseim. Hendrik Koks pälvis All-Star meeskonna keskmise tagamängija tiitli ning tuli ka Balti liiga suurimaks väravakütiks. Dragunase parimaks mängijaks valiti Lukas Juskenas, kes oli võistkonna resultatiivseim 8 väravaga.

Viljandi mängis sel hooajal koosseisus: Aleksander Pertelson, Kristjan Koovit, Kristjan Heinla, Simon Drõgin, Mikk Varik, Hendrik Koks, Sten Maasalu, Martin Braun, Rasmus Ots, Andrii Basarab, Robin Liinsoo, Robert Lõpp, Peeter Parik, Jaan-Paul Varik, Johannes Pertelson, Kristo Voika, Karl-Vahur Vahemets, Kristofer-Robin Soomets, Averi Hännile. Peatreener Marko Koks, treener Toomas Heinla.

Balti meistri selgitavad omavahel välja tiitlikaitsja Põlva Serviti ja Läti klubi ZRHK Tenax Dobele.

Balti liiga finaalturniiri kohtumised
13. aprill | Mesikäpa Hall | 15:00 | Põlva Serviti – HC Dragunas (39:31)
13. aprill | Mesikäpa Hall | 17:30 | Viljandi HC – ZRHK Tenax Dobele (23:31)
14. aprill | Mesikäpa Hall | 13:00 | Pronksimatš: Viljandi HC – HC Dragunas (28:29)
14. aprill | Mesikäpa Hall | 15:30 | Finaal: Põlva Serviti – ZRHK Tenax Dobele