Viljandi HC jäi eurosarjas pidama teises ringis: iga mees peab peas järeldused tegema

Viljandi HC eurosarjas edasi ei pääsenud
Viljandi HC eurosarjas edasi ei pääsenud — FOTO: Kermo Lukas/Viljandi HC/Eesti Käsipalliliit

Viimase Eesti käsipalliklubina eurosarjas võistlustulle jäänud Viljandi HC pidas täna tugevuselt kolmandas liigas, Euroopa karikavõistlustel korduskohtumise Sloveenia klubiga MRK Krka. Eestlased olid raske ülesande ees, kui kodust võeti kaasa üheksaväravaline kaotus.

Mängu alguses haarasid võõrustajad kohe initsiatiivi ning Marko Majstorovici väravast läksid sloveenlased kümnendaks minutiks 5:3 ette. Kuigi Viljandi jõudis korra ka viigiseisuni, siis poolaja lõpuks taastas Krka 13:11 edu. Viljandi oli hädas just rünnakuefektiivsuses, kus see näitaja oli neil 31, kui vastased suutsid realiseerida 50 protsendiga.

Teise poolaja alguses jätkasid sloveenlased sealt kus pooleli jäid ning kiirrünnakute ja Majstorovici seitsme tabamuse toel juhiti 38. minutiks 21:16. Edasi mäng stabiliseerus ning skooriti kordamööda. Kümme minutit enne lõppu tõi selleks hetkeks viis väravat visanud Hendrik Koks eestlaste poolt vaadates tabloole numbrid 20:27. Viljandi siiski lähemale ei pääsenud ja lõppseisuks tegi Simon Drõgin 24:33 ning kahe mängu kokkuvõttes pääsesid edasi MRK Krka mehed 65:47.

“Kaks mängu kulgesid suhteliselt sarnase stsenaariumi järgi. Esimesel poolajal suutsime vastastega võidelda, kuid siis jäime realiseerimisega hätta. Põhiline, mis siit näppude vahele jääb, on järeldus, et igaüks peab oma peas asjad korda tegema. Tundmatu vastase vastu, kellega igapäevaselt meistriliigas ei kohtu, hävime mentaalselt. Kõrvalt vaadates ütleks, et tegu on võrdse vastasseisuga, kuid ühel hetkel jääme lihtsalt jätta. Ei tea siis, kas mõtleme üle,” võttis eurosarja kokku Viljandi HC treener Marko Koks. 

Eestlaste poolelt viskas Koks viis ning Aleksander Pertelson ja Sten Maasalu kolm väravat. Sloveenlaste eest tabas Majstorovic kaheksal korral. See tähendab, et kõigi Eesti klubide jaoks on euroteekond sel hooajal lõppenud, kui HC Tallinn jäi juba varasemalt alla Luksemburgi klubile Käerjeng, Mistra kaotas austerlaste Bregenzile ning Serviti ei pääsenud edasi Islandi meeskonna Valuri vastu.