Viljandi alistas Balti liigas Tapa, Kehra ja Raasiku kaotasid leedukatele

Käsipalli Balti liiga algas laupäeval kolme mänguga Eesti klubide osalusel. Viljandi HC oli 36:27 (19:11) üle SK Tapast, HC Kehra/Horizon Pulp&Paper ja Raasiku/Mistra pidid vastavalt kodus ja võõrsil vastu võtma kaotused Leedu klubide käest. Õhtuses kohtumises võõrustab Põlva Serviti Leedu meister Vilniuse VHC Šviesat.

Koroonaviirus laastab Eesti käsipalliklubisid sarnase hooga nagu teisigi tegevusvaldkondi. Kõige vähem on hetkel sellest räsitud Viljandi HC ja SK Tapa, kes läksid sel hooajal kolmandat korda vastamisi. Eelmised kaks kohtumist oli Tapa kodusaalis kaotanud.

Avapoolaja lõpp kallutas mängu Viljandi kasuks

Viljandis sai kodumeeskond kerge algedu, aga Vahur Oolup tõi kuuendal minutil 3:3 viigi. Seejärel ei saanud tapalased kuidagi palli mööda hästi tõrjunud Rasmus Otsast ning teisel pool platsi sattus hoogu Kristo Voika, kelle kahe tabamuse järel juhtis Viljandi 8:4. Külalised võitlesid ja Marcus Rätteli karistusviskest saadi 18. minutil kahe värava kaugusele – 10:8.

Järgmised kümme minutit kallutas Viljandi aga enda kasuks seisuga 8:1 ning läks riietusruumi 19:11 eduseisul. Avapoolaja pealevisete tabavusprotsendid – vastavalt 73 ja 38 – olid kõnekad. 37. minutil kasvatas Ott Varik mulkide edu kümnele väravale ja sinna kanti jäi see püsima kohtumise lõpuni.

Viljandi 36:27 võidu heaks panustasid Voika ja Hendrik Koks seitsme, Ott Varik kuue ning Sten Maasalu viie väravaga. Tapa kasuks tabas Rättel kümme, Oolup kuus ja Andreas Parve kolm korda.

Kõige raskem ülesanne oli laupäeval ilmselt Raasiku/Mistral, kes haigusest räsituna astus võõrsil vastu tiitlikaitsja Klaipeda HC Dragunasele. 13. minutiks jäädi 1:9 kaotusseisu, aga Kristian Käbi heade tõrjete abil saadi mängu sisse ning poolaeg kaotati 9:16.

Ehkki vahe kasvas üle kümne värava, võitles Raasiku lõpuni, pidi aga siiski tunnistama Dragunase 38:27 paremust. Markus Kask, Aleksander Keskküla, Vladislav Naumenko ja Juri Sohhorovitš viskasid raasikulaste kasuks viis väravat.

Kehra andis lõpuminutitel edu käest

HC Kehra/Horizon Pulp&Paper võõrustas HC Vilniust vägagi muutunud koosseisus. Duubelmeeskonnast edutati mitmeid pallureid ning mõlema põhiväravavahi puudumisel asus postide vahele 16 aastat tagasi Kehraga Balti liiga võitnud ja eelmisel sajandil Eesti koondistki esindanud 41-aastane Hannes Hapsalo.

Kehra jäi 1:4 ja 3:7 taha ning 20. minutil oldi endiselt tagaajaja osas, kui Vilnius juhtis 12:8. Siis tehti aga 5:1 vahespurt ja Tanel Vilks tõi tabloole 13:13 viigi. Poolaja lõpul lasti vastane jälle eest ja puhkama mindi Vilniuse eduseisul 18:15. Kehra alustas teist pooltundi Kristofer Liedemanni ja Vilksi tabamustega.

David Mamporia seadis jalule viigi ning Anton Borovski viis 35. minutil kehralased 20:19 juhtima. Pärast Hapsalo teist karistusvisketõrjet selles kohtumises tuli Sigmar Seermannilt 43. minutil 24:22 ning Kehra edu püsis. Viis minutit enne lõppu tegi Seermann kiirrünnakust 30:27, aga leedukatel oli varuks võimas lõpuspurt.

Korra sai Kehra veel Alvar Soikka värava järel ette 31:30, kuid pidi vastu võtma valusa kaotuse tulemusega 31:32. Mamporia viskas kümme, Seermann üheksa ning Vilks ja Liedemann neli väravat.