Reklaam sulgub sekundi pärast

Viimane pingutus enne pühade söömaaega ehk meistriliigas peetakse aasta viimane voor

Eesti käsipalli meeste meistriliiga käesolev aasta lõpetatakse sel nädalal, kui kolmapäeval lähevad Kehras vastamisi kohalik Horizon Pulp&Paper ja Mistra ning neljapäeval kohtuvad HC Tallinn ja Põlva Serviti. Aasta viimase vooru ehk tabeliseisult tähtsaimas matšis võitlevad samal päeval SK Tapa/N.R Energy ja Viljandi HC, kirjutab handball.ee.

Pildil: Karikavõistluste finaalis kohtunud SK Tapa ja Viljandi tahavad mõlemad kalendriaasta tabeli kolmandal pulgal lõpetada (Foto: Helin Potter / Eesti Käsipalliliit)

SK Tapa ja Viljandi selgitavad, kes lõpetab aasta kolmandal kohal

Eesti käsipallis saavad võistkonnad hooaja jooksul omavahel mitmeid kordi vastamisi minna ning mida aasta edasi, seda vähemaks jääb võistkondadel üllatusvara. Tapa ja Viljandi on sel hooajal kohtunud korra meistriliigas, kus jäid lääne-virulased 28:26 peale. Karikavõistluste finaalis tõmbasid mulgid kindlalt suurema õlekõrre, alistades vastased 29:19. Eelmine meistriliiga voor oli meeskondadel väga eriilmeline, kui viljandlased alistasid HC Tallinna seitsme tabamusega ja N.R Energy mehed pidid Mistralt 25:38 kaotuse vastu võtma.

"Eks aastat oleks ikka ilus võiduga lõpetada, aga kindlasti on vastastel samad mõtted. Oleme Tapaga tabelis hetkel võrdsel astmel ning seetõttu on mängu kaal kindlasti suurem. Laias laastus jaguneb Eesti käsipallihooaeg kaheks, kus esimene osa kulmineerus siis karikavõistlustega ning teine pool jääb kevadeks. Oleme siin natukene oma vormi selle järgi ajastanud ning loodame, et suudame selle laineharja peal veel viimase matši purjetada," alustas Viljandi HC peatreener Marko Koks.

"Vaimuenergiat hakkab meestel juba väheks jääma ning on näha, et palju meie jõust jäi karikavõistluste finaalturniirile. Oleme Viljandiga siin kaks korda maid jaganud ning kui meistriliigas suutsime esimese kohtumise võita, siis karikafinaalis jäime kindlalt alla. Vastastel on väga hea segu noortest ja kogenud palluritest, kuid samas saame aasta lõpetada oma kodupubliku ees, kus Viljandil ajalooliselt nii väga mängida ei ole meeldinud," analüüsis SK Tapa loots Elmu Koppelmann.

"Aga eks mõtted hakkavad vaikselt meestel ka kindlasti palju oodatud ja ära teenitud puhkuse peale minema. Eks otsustavaks saabki, kes suudab veel enne jõululauda oma võimu mobiliseerida, viimase pingutuse teha ning matši tõsiselt ja keskendunult ära mängida," lõpetasid mõlemad juhendajad sarnase mõttega.

Pealinnas kohtuvad tabeli esimene ja viimane, Kehra võõrustab Mistrat

Kolmapäeval lähevad Sõle Spordikeskuses omavahel vastamisi meistriliigas kaotuseta jätkav Põlva Serviti ning tabeli teises otsas paiknev HC Tallinn, kes veel oma punktiarvet avanud ei ole. Meeskondade esimene omavaheline kohtumine samas sarjas lõppes lõuna-eestlaste 36:23 ülekaaluga. Tiimid läksid vastamisi ka Balti liigas, kus jäid samuti kindlalt peale Serviti pallurid. Eelmises voorus olid põlvakad mänguvabad ning pealinlased jäid alla Viljandile.

Neljapäeval omavahel kohtuvad HC Kehra ja Mistra on tänavu meistriliigas kohtunud korra, kui Mistra võrdse esimese poolaja järel vastased lõpuks 29:20 alistas. Meistriliiga eelmises voorus olid Horizon Pulp&Paperi mehed mänguvabad ning Mistra alistas suureskooriliselt SK Tapa. Mistra ongi meistriliigas sel hooajal alla jäänud vaid Servitile ning hoitakse kindlalt teist kohta. HC Kehral on kirjas võidud vaid HC Tallinna üle ning sellega paiknetakse tabeli viiendal astmel.

Eesti käsipalli meistriliiga selle aasta viimane voor:

22.12 19:00 Sõle Spordihoone HC Tallinn - Põlva Serviti
22.12 19:00 Tapa Spordihoone SK Tapa/N.R. Energy - Viljandi HC
21.12 19:00 Kehra Spordihoone HC Kehra/Horizon Pulp&Paper - Mistra