Uskumatu vise päästis Prantsusmaa — FOTO: Scanpix

Euroopa meistrivõistlused Saksamaal on jõudnud sinna suurte poiste mängumaale. Peale eilset on jäänud ainult kaks mängu. Üks otsustab selle, kes jääb tühjade kätega, teine otsustab kodumaal igavesti tasuta humalajoogi, au ja kuulsuse, ning lõpmatus koguses „liked“ Instas ja Facebookis. Võibolla viskab mõne NTFi ka sekka. Modernne maailm ja imelikud asjad.

Ungari 23-22 Sloveenia, rohkem siin mängul ei peatu. Keegi kvalifitseerus kuskile ja Ungari viies, Sloveenia kuues. Kvalifikatsioonidest rääkima ei hakka, selle jaoks on välja koolitatud erinevad professorid. Igatahes see süsteem on naeruväärne, kohati.

Küll tasub rääkida poolfinaalidest ja pikemalt.

Prantsusmaa läheb vastamisi Rootsiga. Paberil on asjad, võib vast öelda, Prantsusmaa poole kaldu. Samamoodi nagu raiesmikul viimane seemnemänd, mis ladvaga vaikselt maad puudutama hakkab. Prantslased domineerivad esimest poolaega, eelkõige kiirusega. Üllatuseks on ka väravas täna Bellachene näol täitsa okei vend olemas. Esimesel poolajal. Palica teeb ka mõned tõrjed, aga natuke paistab prantslaste väravavaht rohkem silma. Tunduvalt suurema kondiga ka, võimalik, et see ka põhjus. Rootsi on rünnakul hädas, prantslased käivad korralikult vastu, kui variante jopastab, siis need pannakse ka vastu maksa või kosmosesse. Poolajaks Prantsusmaa ees, 17-11. Riietusruumi minek ja peetakse aru.

Lou Piniella:“Statistika on nagu bikiinid – paistab palju, aga mitte kõik.“

Õnneks käsipalli saame maarjamaal vaadata tasuta, onlyfansi kontosid pole vaja kinni maksta. Kes vaatasid, need nägid, et numbrid olid igal rindel, igati pidi poolajal Prantsusmaa poole kaldu ja plussis. Igal real. Paistis nagu kindel võit, tundus nii....

Svenssonid tulevad riietusruumist välja ikka korraliku vurtsuga. Poolajaseis 17-11 kujuneb kiiresti ümber 18-18 viigiks. Oma osa on selles Felix Claaril, samamoodi on selles prantslaste ängis süüdi Palica. Prantsusmaa läheb uuesti kolmega ette, kuid siis rootslased saavad aukudele kaitses punnid ette, väravas tuleb ka tõrjeid omajagu. Esimese poolaja „Viva la France“ist on järel ainult hale vari. Rünnakul ei õnnestu asjad, palju stop vigasid. Hädavisked käsi püsti ja nii see rong läheb. Peaaegu ära läheb. Felix Claar võtab väravate viskamise enda peale, 13/9 jääb mängu lõpuks. Bench points, nagu asi „World championite“ liigas NBA-s käib, räägib selgelt just rootslaste kasuks.

Ja nüüd ehk jõuame Rootsi käsipalliajaloo ühe valusaima peatükini. 58 minutit ja 59 sekundit on mängitud, Jim Gottfridsson viskab pluss kaks. Lenne paneb 27 sekundit enne lõppu ühe tagasi. Rootsi rünnak ja Time-out. Mängu lõpuni 15 sekundit. Rootsi +1. Ainuke vajalik asi, hoia palli, siis vastane ei saa sulle midagi enam visata. Ülikogenud rootslaste mängujuht võtab hoopis sisemiselt 1 vs 1 ette ja teeb jooksu, asi tundub isegi siis lootusetu.

Põhimõtteliselt sama keiss, kui külalised on saabumas, otsustad kodus täidetud mune teha, aga külma vee alla neid peale keetmist ei pane. Siis lähed nende koorimisega närvi, ja jäävad koledad kandilised ka. Teate küll seda tunnet. Prantsusmaa läheb kiirelt rünnakule. Ca 12-13 meetri pealt viimane vise, aeg on läbi. Natuke vehitakse kätega, kohtunik näitab koha kätte ja Prandi läheb viskele. Rootsi müürist mööda, ilusti paremale ja latist sisse. Felix Claari näoilme, mille EHF TV kaamerapilt ilusti kinni püüab, iseloomustab seda tunnet ehk kõige paremini. Ühel hetkel oled finaalis, ja siis tuleb mingi kong, viskab sul katuse pealt ära ja hakkab oma lugu rääkima. Sa istud ja kuulad. 27-27.

Kohtumise tipphetked:

Sakslased on mänguks hästi valmis, kaitse toimib ja selle turniiri ehk parim väravavaht Andreas Wolff, on omal tasemel. Sakslased lähevad ette, 3-1 Wolff tõrjub alguses juba hästi. Taani kohad on välja mängitud, aga sisse ja ruutu ei saa viskeid. Kaitse mõlemal pool hea. Edasi punkt-punkti mäng, poolaja lõpp taas Saksamaale ja Wolffile. Täismaja ees minnakse poolajale 14-12 eduseisus. Kes sakslaste mänge on jälginud, need teavad, et murdutakse teise poolaja keskel. Siis käib selline korralikum kraks ja lähevad haned lõunamaale ära.

Taanlased vahetavad Landini pingile ja Karlsson tuleb taas katuselt alla, ütleb sõbrale.“hold my beer.“, ja keerab puuri normaalselt lukku. See Emil Nielsen on ikka uskumatu vend, 42 prossa võtab ära, teisel poolajal. Wolff on ainus põhjus, miks see asi üldse nii tasavägine on. Saksamaal viskab noor Uscins ja Golla on täitsa tasemel, Taanlastel Gidsel, Pytlick ja Jakobsen. Hansen paneb seitsmed kotti. Teisel poolajal teeb Taani Taanit. Paneb käigu juurde ja poolaja keskel on asi selge, kes siit finaali läheb ja kes ema juurde šnitslit „pommestega“ sööma, nagu Lukas Zerbe tahtis minna, kui Gislasson helistas ja kutsus käskat tampima.

Saksamaa oli üllatavalt tubli, võiks isegi natuke kiita. Aga päris sellist tunnet ei tekkinud kordagi, et siit finaali võiks minna. Knorrilt kohustuslikud valesöödud ikka tulid, bundestreeneri poolt räägitud pihtavisked äärtelt olid ka olemas. Ja Fred Flintstone vasaksisemisel kuulab ikka Scootrit ja küsib palju kala maksab, viset endiselt on ja mängu endiselt ei ole, nii palju nagu võiks. Ja no lõpus tuuakse Weber ka keskele, seda ma tean, et grillida on Weberil päris ok, aga Green egg on parem. Sakslasi ootab kolmanda koha mäng ja taanlased kohtuvad pühapäeval finaalis Prantsusmaaga.

Täna saab puhata, korralikust käsipallist. Finaal ja kolmanda koha mäng on pühapäeval.
Saksamaa ristab mõõgad Rootsiga kell 16:00
Finaalmäng 18:45 Taani ja Prantsusmaa vahel

Kellel käsipallist küllalt pole, siis selle jälgimiseks on erinevaid variante. Aafrika tšempion selgub täna, seda saab jälgida Youtube vahendusel, trükkides otsingusse „African handball federation.“ Kodumaa pinnal on näha ka Balti liigat ja Kehras toimub A-klass, Tapal näeb noori tütarlapsi selgitamas B klassi meistrit.  Seega igale maitsele midagi.