VÄGEV! HC Viimsi tuli The European Handball Mastersi võitjaks

HC Viimsi koos toetajatega peale finaalmängu
HC Viimsi koos toetajatega peale finaalmängu — FOTO: HC Viimsi/Eesti Käsipalliliit

HC Viimsi sai magus võidu alistades The European Handball Mastersi finaalis vanuserühmas 55+ ungarlaste Budapest Old Boys 55 tulemusega 14:10 (7:3). Eelmisel aastal saavuti vanuserühmas 50+ pronksmedal, kirjutab handball.ee.

HC Viimsi teekond finaali oli edukas. Kuigi oma algrupis tuli võidu kõrval WKPR Masters Warszawa üle 13:8 (6:3) tunnistada finaalivastase Budapest Old Boys 55 paremust 10:12 (6:8) ja saada ainuke kaotus, siis poolfinaalis alistati pingelises võitluses viimasel mängminutil FGO Odesa 11:10 (4:7), mis tagas koha finaalis.

Finaalmäng algas HC Viimsi jaoks uue käiguga. Väravas hiilgas Tamur Tensing, kelle ülemängimisega olid vastased väga suurtes raskustes. Esimesel poolajal tegi Tensing kolm tõrjet ja vastasel õnnestus saada vaid kolm väravat HC Viimsi seitsme vastu. Teisel poolajal tõrjed jätkusid ja neid kogunes kokku seitse. Kogu mängus jäi Tamur Tensingu arvele 10 tõrjet, täpselt samapalju sai ka vastane kokku väravaid.

Rünnakul tegutseti hästi ja võimalusi värav kirja saada kasutas meeskond hästi. Edukaim oli Mart Liinat nelja väravaga, talle järgnes Jaanus Rätsep kolme väravaga. Head realiseerimist näitasid ka teised, mis andis oma osa edukale mängule. Tegutseti meeskondlikult ja kõik see, mis alagrupis vastase alistamiseks puudu jäi, oli finaalis kõige otsustavamas mängus meeskonnal olemas ja kõik oskused ka ära realiseeriti.

Margus Varik oli peale võitu õnnelik ja sõnadest jäi puudu emotsiooni kirjeldamiseks: “Lõpuks tuli võit, üle pikade-pikkade aastate ja ootuste järel. Olen väga uhke oma võistkonna üle, fantastiline!“

Väravad: Mart Liinat 4, Jaanus Rätsep 3, Hendrik Karlson, Ilpo Johannes Kilpeläinen, Mika Olof Helaskoski 2, Margus Varik 1.

Meeskonnad vanuserühmas 55+ olid The European Handball Mastersil jagatud kahte alagruppi, kokku osales seitse võistkonda. HC Viimsi liikus poolfinaali oma alagrupi teisena. Mänguaeg oli alagrupimängudes 2×15 minutit ning meeskondadele ei olnud reeglite kohaselt alagrupimängudes lubatud time-out, kuid lubatud oli määrata 2-minutilisi karistusi. Finaali mänguaeg oli 2×20 minutit, lubatud oli üks time-out poolaja kohta ning 2-minutilised karistused.

The European Handball Masters võitjad: Ain Kont, Mart Liinat, Hendrik Karlson, Kalev Svilberg, Andres Neeme, Ahti Pihkva, Raivo Laast, Margus Varik, Jaanus Rätsep, Tõnis Turmann, Andres Ottis, Raoul Aalbeeg, Tamur Tensing, Jürgen Palm, Mika Olof Helaskoski, Ilpo Johannes Kilpeläinen, Birger Brngt-Erik Grottell. Esindaja Ain Kont.