U19 naised osalevad EHF Meistrivõistlustel Klaipedas

U19 naiskond
U19 naiskond — FOTO: Joonas Kuuskla/Eesti Käsipalliliit

Eesti U19 naiskäsipallurid osalevad 10.-16. juulil 2023 Naiste U19 EHF Meistrivõistlustel, mis toimub kaheksa koondise osavõtul Leedus Klaipedas ning paralleelselt ka üheks koondisega Pristinas Kosovos.

U19 EHF Meistrivõistlustel Klaipedas osalejad on jagatud kahte alagruppi, milles  A-alagrupis on Hispaania, Fääri Saared, Türgi ja Bulgaaria ning B-alagrupis on Sloveenia, Eesti, Leedu ja Bosnia & Hertsegoviina.

Koondise treener Martin Noodla sõnul ollakse kahe turniiri vahel rahulikult edasi tegutsetud: „Tegime kolm treeningut, vaatasime üle kohad, mis Riia turniiril olid nõrgemad  ja aktiivse kaitse vastu õppisime ühe liikumise juurde. Samuti lihvisime natuke olemasolevaid probleeme, nt jäime Riias mängides kaitses liiga kaugele. Vaatasime üle erinevad positsioonid, täpsustasime üle oma liikumised ja üleüldse koondises tegutsemise kontseptsioone.“

Naiste koondises on hea ja rahulik ning positiivne meeleolu. „Mängijatest on olemas kõik, kes käisid ka Riia turniiril, kedagi lisandunud ega ära läinud ei ole. On olemas teatud visioon, mida keegi suudab ja mida mitte,“ väärtustas koosseisu püsimist seekord üksinda turniiril treeneritööd tegev Noodla. Koondise teine treener Kerli Jõks on turniir ajal seotud õppetööga ning toetab koondist eemalt.

Turniiri ootuste osas sõnas Martin Noodla: „Maailmameistriteks me end veel ei kavanda, aga eesmärk on paremini mängida kui Lätis. Leedu võistkonnaga oleme juba Riias kohtunud, seega soovime vähemalt tulemuse mõttes oluliselt soliidsema numbri ette saada. Suures plaanis on kõik hästi ja lähme Leetu endast parimat andma.“

Lisaks treeninglaagritele osales U19 koondis 30. juunist kuni 2. juulini 2023 Riias  4-Nations Handball Tournamentil, kus alistati Läti 32:24 ning kaotati Soomele 21:44 ja Leedule 22:43.

Turniiri ajakava:

10.07.2023 kell 17.30 Eesti vs Bosnia & Hertsegoviina;

11.07.2023 kell 19.45 Leedu vs Eesti;

13.07.2023 kell 17.30 Sloveenia vs Eesti.

Edasi lähevad mängud vastavalt alagrupis saavutatud kohale.

Mängudele saab kaasa elada EHF TV vahendusel https://ehftv.com/home (tuleb registreerida end kasutajaks, kuid registreerimine ja vaatamine on tasuta).

U19 naiste koondis osaleb EHF Meistrivõistlustel Klaipedas järgmises koosseisus: Sofia Sittšenko, Diana Laossaar, Marianna Kireeva, Valeria Sohhina, Inga Bušina, Darja Belokurova (Reval-Sport), Elle-Liis Liivas, Gertu Jõhvikas, Johanna Kalgan, Hannah Mänd, Simona Koppel, Laura Kärner (HC Tabasalu), Jennifer Aleksandra Mednikova, Caroly Aruvel (SK Aruküla), Jenni Horn, Karina Kuul (SK Tapa/Tapa valla SK). Treener Martin Noodla, füsioterapeut Kert Kähari, delegatsiooni juht Mihkel Jürisson.