U18 koondis kaotas U18 EM-l Ukraina koondisele

U18 Euroopa Meistrivõistlused jätkusid peale puhkepäeva Eesti ja Ukraina koondiste kohtumisega, kus eestlased pidid tunnistama Ukraina paremust 27:34 (12:15). Eesti koondis sai oma alagrupis kolmanda koha ja mängib EM-l kohtadele 5-8.

Kohtumine Ukraina koondisega algas tasavägiselt, kus realiseerimisega olid raskustes mõlemad koondised ning keeruline oli mõlemal koondisel vastase väravavahist pall mööda saada väravasse. Kui esimestel mänguminutitel käis mäng pigem eestlaste eduseisus, siis alates kaheksandast minutist olukord muutus. Head minekut näitasid Hendrik Koks ja Alvar Soikka, kelle visetest püsis 10. minutiks tablool viigiseis 4:4. Peatreener Kalmer Mustingu poolt 17. mänguminutil time-out võttes, oli tablool kaotusseis 6:8 ning koondislased mängus hädas tehnilise praagiga. Noortele ajagatud õpetussõnad kandsid vilja ning Marcus Rätteli viskest vähenes kaotusseis minimaalseks 7:8. Seejärel tabas eestlasi väravatepõud ja järgneva viie minuti jooksul vastane suurendas oma edumaad seisuni 8:11. Koondislased aga alla ei andnud ning võitlesid edasi, poolajale mindi tulemusega 12:15.

Teise poolaja alguses sai kaitses aktiivselt panustanud Hugo Liiv oma kolmanda 2-minutilise karistuse ning sellest tuleneva punase kaardi, mis nõrgendas niigi raskustes olnud kaitsetegevust. Kuigi eestlased võitlesid, siis tehniline praak mängus ei võimaldanud Ukraina koondisele vastu hakata ning tuli vastu võtta kaotus.

Kahes kohtumises Eesti koondise parimaks mängijaks valitud Hendrik Koks analüüsis kaotust Ukrainale: „Kohtumine algas punkt punktis, kuid siiski jäime ikkagi tagaajaja rolli. Vastane läks juhtima, meie viigistasime. Me ei saanud nende rünnakuga hakkama, meie kaitses tuli lihtsaid vigu, millest vastane sai hoo sisse. Üritasime tekkinud vahet lappida, et saada mängu tagasi.  Pingutus õnnestus enam vähem poolajani. Toimis ka enam vähem 7:6 formatsioon, mis hoidis vahe 2-3 värava peal. Kuid teise poolaja keskpunktis lagunesime kaitses täielikult ära ning tulid sisse väga rumalad vead ka rünnakul – söötsime palle ise out-i, tegime lohakusvigu, pallikaotusi oli kokku umbes 19. Kokkuvõttes oli meil liiga palju tehnilist praaki."

"Ei saa öelda, et Ukraina kaitse või nende väravavaht oleks hiilanud. Me lihtsalt ei kasutanud oma võimalusi ära, oleksime saanud natukenegi paremini kaitse pidama, oleks pilt teine olnud. Rünnakul oli perioodidti võib olla ka sellist individuaalset mängu ja vahepeal kadus meeskonna mäng ära. Läksime kiirelt peale, tegime rumala söödu, kiirustasime olukordade lahendamisel, mis tõi sisse suure vahe meie kahjuks. Lõpuks me lihtsalt mängisime aja lõpuni, ei olnud enam võitlust ega võitlemist. Olime teise poolaja keskel jäänud rongi alla ja see otsustas tänase mängu ära,“ võttis Koks kaotuse kokku.

Eesti ja Ukraina kohtumise parimaks Eesti koondise mängijaks valiti kohtumises 11 väravat visanud Hendrik Koks, kes peale kohtumist on ka kogu turniiri edukaim väravaviskaja 25 väravaga.

Väravaviskajad Ukraina koondise vastu mängides: Hendrik Koks 11, Marcus Rättel 5, Alvar Soikka 4, Ilja Kosmirak 3, Joonas Vassiljev 2, Karl Markus Kannel, Arno Vare 1.

Euroopa Meistrivõistlustel saavutas Eesti koondis oma alagrupis kolmanda koha ning 5.-8. koha mängudel minnakse vastamisi turniiril B-alagrupis neljanda kohaga.

Euroopa Meistrivõistlustel Rumeenias, mis toimub 8.-14. augustil 2022, võistlevad kaheksa võistkonda mitte ainult turniiri võidu nimel vaid ka koha nimel M19 Maailma Meistrivõistlustel 2023. U18 koondised on Euroopa Meistrivõistluste jaoks jagatud kolme turniiri vahel, mis leiavad samaaegselt aset Iisraelis, Lätis ja Rumeenias. Rumeenias toimuval turniiril on osalevad koondised jagatud kahte alagruppi, kus A-grupis mängivad Austria, Slovakkia, Ukraina ja Eesti ning B-grupis Rumeenia, Soome, Suurbritannia ja Moldova.

U-18 mängis Austria vastu koosseisus:  Marek Kopli, Arno Vare, Urmas Rõuk (kõik HC Tallas),  Andero Viljus, Joonas Vassiljev, Karl Markus Kannel, Randel Matthias Lepp (kõik Põlva Käsipalliklubi), Karl Kõverik, Rasmus Eensaar, Hugo Liiv (kõik Tallinna Käsipalliakadeemia), Hendrik Koks (Viljandi HC), Alvar Soikka (HC Kehra), Ilja Kosmirak, Marcus Rättel, Madis Valk (kõik Tapa valla Spordikool).

Koondise peatreener Kalmer Musting, treenerid Kaspar Lees ning Rein Suvi, füsioterapeut Allar Lamp, delegatsiooni juht Pirje Orasson.