U18 koondis alustas U18 EM-i võiduga Slovakkia koondise üle

Eesti U18 koondis alistas Euroopa Meistrivõistlustel 2022 tasavägises kohtumises Slovakkia koondise tulemusega 28:26 (12:12).

Euroopa Meistrivõistlustel Rumeenias, mis toimub 8.-14. augustil 2022, võistlevad kaheksa võistkonda mitte ainult turniiri võidu nimel vaid ka koha nimel M19 Maailma Meistrivõistlustel 2023. U18 koondised on Euroopa Meistrivõistluste jaoks jagatud kolme turniiri vahel, mis leiavad samaaegselt aset Iisraelis, Lätis ja Rumeenias. Rumeenias toimuval turniiril on osalevad koondised jagatud kahte alagruppi, kus A-grupis mängivad Austria, Slovakkia, Ukraina ja Eesti ning B-grupis Rumeenia, Soome, Suurbritannia ja Moldaavia.

U18 koondise esimese värava Euroopa Meistrivõistlustel Slovakkia koondise vastu viskas Hendrik Koks, kes  juba esimese poolaja jooksul eestlaste edukaimana sai kirja 7 väravat. Kuigi avavärav tuli eestlastelt, siis kümnendaks mänguminutiks olid koondislased jäänud tagaajaja rolli 4:7. Kontrollmängudes juba esile võitlusvaim sellest ei murdunud ning 23. mänguminutil tõi Randel Matthias Lepa poolt edukalt realiseeritud 7-meetri karistusvise tabloole viigiseisu 10:10. Minut enne poolaega läks Eesti koondis Alvar Soikka väravast 12:11 juhtima, kuid viimasel rünnakul enne poolajavilet aset leidnud pallikaotuse realiseerisid slovakid väravaks. Poolajale mindi seisus 12:12.

Teine poolaeg algas tasavägiselt kuni 45. mänguminutiks oli Eesti koondis jäänud kaotusseisu 17:20, kuid juba viis minuti hiljem oli tablool taas viigiseis 21:21. Noored koondislased võitlesid korralikult ning Karl Kõveriku väravast mindi ka kohe juhtima 22:21. Saavutatud edu enam käest ära ei antud ning esimene võit saadi tabelisse kirja.

„Algul jäime natuke alla Slovakkiale. Olime hädas kaitses, kuid kosusime ja rünnakul ka õnnestusime. Rünnakul olid meil liidritena nii Hendrik Koks kui ka Karl Kõverik. Väga hästi toimetasid noored meeskondlikult, tegevus oli hingestatud. Tahtmine mängida ja võita oli kõva. Kuid homme on ees uus mäng, ning tuleb edasi võidelda,“ tundis üheltpoolt rõõmu võidust, samas mõeldes juba järgmistele mängudele, peatreener Kalmer Musting.

Eesti ja Slovakkia kohtumise parimaks mängijaks valiti Eesti koondise mängija Hendrik Koks.

Väravaviskajad Slovakkia koondise vastu mängides: Hendrik Koks 11, Karl Kõverik 6, Karl Kramm 4, Karl Markus Kannel, Ilja Kosmirak 2, Marcus Rättel, Randel Matthias Lepp, Alvar Soikka 1.

U18 järgmised mängud:

9.08.2022 kell 13:00 Eesti vs Austria;

11.08.2022 kell 13:00 Ukraina vs Eesti;

13.08.2022 ja 14.08.2022 mängitakse vastavalt alagrupis saavutatud kohtadele.

Kõiki koondise mänge on võimalik vaadata tasuta registreerides omale konto läbi EHF TV https://www.ehftv.com.

U-18 mängis Slovakkia vastu koosseisus:  Marek Kopli, Arno Vare, Urmas Rõuk (kõik HC Tallas),  Andero Viljus, Joonas Vassiljev, Karl Markus Kannel, Randel Matthias Lepp (kõik Põlva Käsipalliklubi), Karl Kramm (HC Tallinn), Karl Kõverik, Rasmus Eensaar, Hugo Liiv (kõik Tallinna KäsipalliakadeemiaHendrik Koks (Viljandi HC), Alvar Soikka (HC Kehra), Ilja Kosmirak, Marcus Rättel, Madis Valk (kõik Tapa valla Spordikool).

Koondise peatreener Kalmer Musting, treenerid Kaspar Lees ning Rein Suvi, füsioterapeut Allar Lamp, delegatsiooni juht Pirje Orasson.