U18 koondis alistas Suurbritannia ja mängib EM-il viiendale kohale

U18 Euroopa Meistrivõistluste eelviimasel päeval kohtus Eesti koondis A-alagrupi kolmandana 5-8. koha mängus B-alagrupis viimaseks jäänud Suurbritannia koondisega. Kohtumine lõppes tulemusega 35:21 (18:8).

EM-i viienda koha mängus kohtub Eesti Slovakkiaga, keda A-alagrupis alistati tulemusega 28:26.

Eesti koondis alustas mängu tagasihoidlikult, vastasega samas rütmis. Eesti poolel tegutses aktiivselt, ka kohtumise Eesti koondise parimaks mängijaks valitud, Alvar Soikka, kelle nimele läks koguni neli esimest visatud väravat. Olles oma mängu käima saanud, hakkas Eesti koondis kindlameelselt eduseisu kasvatama. Vastane eestlaste väravate tempoga kaasa tulla ei suutnud. Esimesel poolajal sai väravad kirja juba üheksa Eesti koondislast, s.h väravavaht Andero Viljus.

Teisel poolajal hakkas koondist kimbutama tehniline praak ning mitmed määratud 2-minutilised eemaldamised kuid sellest hoolimata jätkati eduseisu kasvatamisega ning kohtumine lõppes Eesti võiduga.

„Iga võidu üle on hea meel, see tõstis meeskonnas meeleolu ja mõjus kõigile hästi. Me küll teadsime, et Suurbritannia koondis on siin turniiril nõrgem vastane, kuid kunagi ei tohi vastast alahinnata ning täistõde selgub ikka mänguplatsil. Saime oma mänguga kenasti hakkama, kaitse toimis täna hästi. Platsil oli ka sunnitud puhkuselt tagasi Karl Kramm ning tegime ka koosseisus muid muudatusi, et kõik ikka mänguaega saaksid. Lisaks need, kes olid saanud vähem said mängida, said täna rohkem mänguaega, et taastada natuke kaduma kippuvat kindlustunnet. Teisel poolajal hakkas meil küll kaitse logisema, millest vastane sai kergeid väravaid, kuid näitasime mängus, eriti selle alguses, head kaitsetööd, mis andis meile mitmeid edukaid kiirrünnakuid ning võimalusi teisest lainest edukalt realiseerida. Pettumus on, et jäime tugevamast nelikust välja, kuid proovime siis võtta antud olukorrast maksimumi, ehk siis 5. koha,“ võttis kohtumise kokku treener Kaspar Lees.

Alagrupi mängudega võrreldes oli koondise koosseisus muudatused, kui väravavahi Madis Valki ja joonemängija Hugo Liivi asemel oli üles antud väravavaht Johannes Paju ja joonemängija Robin Liinsoo. Samuti oli taas mänguplatsil kohtumises Austria vastu punase kaardi saanud Karl Kramm.

Väravaviskajad kohtumises Suurbritannia vastu: Randel Mathias Lepp 8, Alvar Soikka 7, Arno Vare 6, Marcus Rättel, Ilja Kosmirak, Rasmus Eensaar 3, Karl Kõverik 2, Joonas Vassiljev, Karl Kramm, Andero Viljus 1.

U-18 mängis Suurbritannia vastu koosseisus: Marek Kopli, Arno Vare, Urmas Rõuk, Johannes Paju (kõik HC Tallas),  Andero Viljus, Joonas Vassiljev, Karl Markus Kannel, Randel Matthias Lepp (kõik Põlva Käsipalliklubi), Karl Kõverik, Rasmus Eensaar (kõik Tallinna Käsipalliakadeemia), Karl Kramm (HC Tallinn) Hendrik Koks, Robin Liinsoo (mõlemad Viljandi HC), Alvar Soikka (HC Kehra), Ilja Kosmirak, Marcus Rättel (kõik Tapa valla Spordikool).

Koondise peatreener Kalmer Musting, treenerid Kaspar Lees ning Rein Suvi, füsioterapeut Allar Lamp, delegatsiooni juht Pirje Orasson.