U18 koondis alistas ka Leedu koondise

U18 koondis alistas viimases sõprusmängus Riias Leedu eakaaslased tulemusega 32:22 (13:8), millega pandi ilus punkt ettevalmistusperioodile Euroopa meistrivõistluste B-divisjoni mängudele Rumeenias.

Olles kolmes sõprumängus kolm korda alistanud Läti koondise, said noored koondislased katsuda rammu ka Leedu koondislastega, kes üllatasid eestlasi teismoodi mänguga.

Peatreener Kalmer Musting tõdes peale mängu, et kontrollmängud on olnud väga erinevad: “Ka täna oli taaskord teistmoodi mäng, sest leedukad mängisid väga aktiivset kaitset, isegi kuni keskjooneni välja, mis oli teistmoodi kui lätlastega. Kuigi vastane üllatas meid aktiivse kaitsega, siis saime poolajaks siiski edumaa, mida suurendasime teisel poolajal nii kümne väravani. Enamus mängijaid said ka kirja värava.”

Võrreldes Riias toimunud kahte mängu, tuli Mustingul tõdeda mängupäevade erinevust: “Eile oli meil lätlastega raskem mängida, oli reisipäev, ärkasime vara ning puhata saime vähe, kuigi mõned mängijad kasutasid pikka bussisõitu Riiga magamiseks. Samas täna oli meie vastane samas olukorras, neil oli reisipäev ja meie saime võtta aega enne mängu rahulikult ja ka puhata. Mängud ja mängupäevad on olnud erinevad, eks me enne EM-I veel analüüsime kontrollmänge ning proovime olukordi parandada juba treeningutel Rumeenias.”

Leedu koondise vastu said väravad kirja: Randel Matthias Lepp 6, Karl Kramm 5, Hendrik Koks 4, Marcus Rättel, Ilja Kosmirak, Robin Liinsoo 3, Karl Markus Kannel, Alvar Soikka 2, Johannes Paju, Hugo Liiv, Arno Vare, Karl Kõverik 1.

U18 koondise 2022 Euroopa meistrivõistluste B-divisjoni mängud toimuvad juba 8.-14. augustil 2022 Rumeenias. 

U-18 koondis mängis Leedu vastu kooseisus: Arno Vare, Urmas Rõuk, Johannes Paju (kõik HC Tallas),  Andero Viljus, Karl Markus Kannel, Randel Matthias Lepp, Joonas Vassiljev (kõik Põlva Käsipalliklubi), Karl Kramm (HC Tallinn), Karl Kõverik, Rasmus Eensaar, Hugo Liiv (kõik Tallinna Käsipalliakadeemia), Robin Liinsoo, Hendrik Koks (mõlemad Viljandi HC), Alvar Soikka (HC Kehra), Ilja Kosmirak, Marcus Rättel (kõik Tapa valla Spordikool). Peatreener Kalmer Musting, treenerid Rein Suvi, Kaspar Lees, füsioterapeut Kert Kähari.

 

Foto: U18 koondislased sõprusmängul (Helin Potter/Eesti Käsipalliliit/arhiiv)