Tütarlaste koondis avas W16 EM-l võiduarve võites Läti koondist

Tütarlaste koondis 2006 alistas teisel võistluspäeval 4.-8. juulil 2022 Göteborgis toimuval 2022. aasta käsipalli W16 Euroopa Meistrivõistlustel Läti koondise 26:22 (10:11) ning kaotas Sloveeniale 17:28 (11:13).

EM-i teise päeva esimesel kohtumisel mindi vastamisi Eesti koondisega võrdlemisi samal tasemel oleva Lätiga. Sarnaselt avapäevale olid neiud täis tahtmist ja võitlusvaimu, millele andis indu juurde tasavägine mäng, kus vahelduva eduga juhiti kohtumist minimaalse eduseisuga.

„Tüdrukud võitlesid hästi. Läti koondis on meiega samal tasemel ning see motiveeris eriti võitlema. Ühel hetkel kui lätlased tundusid eest minevat, tekkis naiskonnal hetkeline võitlusvaimu kadumine, kuid siis võeti end kokku ning realiseeriti juba õpitud oskusi. Selles mängus näitasime, et ütlus, et käsipallimäng hakkab 45-mänguminutil on tõsi ning võitlus võidu nimel just siis otsustavaks saigi. Päeva teises mängus kohtume tugeva käsipalliriigi Sloveenia koondisega, läheme võitlema,“ võttis võidumängu ja ootuse Sloveeniga kohtumiseks kokku treener Ragnar Põldma. 

Väravaviskajad kohtumises Läti vastu: Karmen Vaiksaar 13, Alina Simacheva 8, Marianna Kireeva 2, Anna Dievskaja, Susan Soika, Lisette Karola Epner 1.

Päeva teises kohtumises läks Eesti koondis vastamisi Sloveenia koondisega, kellelt tuli kahjuks südikast mängust hoolimata vastu võtta kaotus 17:28 (11:13).

„Tüdrukud on enam vähem treeneri ülesandeid täitnud. Treenerina tahaks, et naiskond oleks kiirem lahtimängimisel, kuid kahjuks kiirmängu me veel ei jõua mängida. Teisel mängul suutsime vastast ehmatada kuna mängisime esimesel poolajal hästi, isegi juhtisime. Kahjuks teisel poolajal jaksu enam ei jätkunud. Tänased mängud olid lähestikku ja naiskond ei taastunud. Kahjuks ei ole tüdrukud veel vormis, et näidata seda mängu mida tahame, aasta pärast loodame juba näidata teist taset,“ analüüsis teist võistluspäeva peatreener Ella Kungurtseva.

Mängude vahel jälgivad koondislased aktiivselt tugevate konkurentide näiteks Prantsusmaa, Norra ja Hispaania mängudele.

„Esimene mäng läks väga hästi, team toimis väga hästi, kaitse oli hea, võtsime vastase kinni nagu pidimegi tegema. Teine mäng oli kehvem, olime väsinud. Ise olen enda sooritusega väga rahul esimeses mängus, kuid teises mängus oleks võinud paremini minna,“ võttis teise võistluspäeva kokku koondise paremsisemine Karmen Vaiksaar, kes hoiab turniiri väravaviskajate edetabelis visatud 21 väravaga viiendat kohta.

Ka väravavaht Sofia Sittšenko, kes mängus Sloveeniaga oma seljataga oleva värava sisuliselt lukku paani, leidis, et teine võistluspäev läks korda: „Kõik oli väga hea. Kõik mängisid külg-külje kõrval. Kui miski välja ei tulnud, siis see ei viinud meeleolu alla. Oma resultaadiga mängus olen ka rahul, olen õnnelik.“

Väravaviskajad kohtumises Sloveenia vastu: Susan Soikka, Helena Liis Metsala, Alina Simacheva 3, Marianna Kireeva, Katarina Übner 2, Miia Milana Sulkovskaja, Kristiin Kink, Karmen Vaiksaar, Sofja Vanik 1.

Nelja mängu kokkuvõttes tuli Eesti koondis oma alagrupis neljandale kohale Rumeenia, Prantsusmaa ja Sloveenia järel ning Läti ees. Järgmistel päevadel ootab Eesti koondist ees mängud Fääri saarte, Islandi ja Soomega. Alagrupimängude järgselt on Eesti koondise vasaksisemine Alina Simchaeva väravaviskajate edetabelis kõrgel teisel kohal visatud 22 väravaga.

 Euroopa Meistrivõistlustel osaletakse koosseisus: Katarina Übner, Kristiin Kink, Nora Randmäe, Stella Jepiselg, Karola Lisette Epner, Susan Soikka (kõik Spordiklubi Kehra Käsipall), Alina Simacheva, Sofja Vainik, Anna Dievskaja, Miia Milana Sulkovskaja, Marianna Kireeva, Maria Saveljeva, Anastassia Lissovenko, Maarja Moler, Sofia Sittšenko, (kõik Spordiklubi Reval/Sport), Helena-Liis Metsala (HC Tabasalu), Karmen Vaiksaar (Aruküla Spordiklubi). Treenerid Ella Kungurtseva, Ragnar Põldma, füsioterapeut Triin Kont, delekatsiooni juht Pirje Orasson.

 Foto: Koondis 2006 võidurõõmu tundmas peale võitu EM-le Läti koondise üle (EKL)