Tütarlaste koondis 2006 pidi W16 EM-il tunnistama Soome paremust

Tütarlaste koondis 2006 pidi tunnistama eelviimasel mängupäeval Göteborgis toimuval 2022. aasta käsipalli W16 Euroopa Meistrivõistlustel Soome koondise paremust 15:28 (7:13).

Peale kohtumist tundis peatreener Ella Kungurtseva heameelt, et tüdrukud saavad mängu ajal aru, mida treener tahab: „Kui mängu lõpupoole saime oma mängu käima, siis mäng toimis ning rünnak lõppes väravaga. Ka vähemuses olles neljakesi platsil saime värava, see oli hea. Kahjuks oli selleks ajaks vahe liiga suur ja kahju on kaotusest, sest täna ei saa öelda, et ei olnud vastupidavust. Probleemne oli kaitse omavaheline kokkumäng, see täna ei toiminud. Ka tehti kiirustades vigu, mida vastane ära kasutas ja väravaks realiseeris. Kuigi mängijad elasid mängule aktiivselt kaasa ja võitlesid lõpuni, sest tahe võita oli olemas, siis paraku on üldine seis sama. Peame tegema veel palju tööd.“

Kohtumises Soome koondisega said väravad kirja: Karmen Vaiksaar 6, Alina Simacheva 5, Marianna Kireeva 3, Maria Saveljeva 1.

Eesti koondis kohtub turniiril viimasel mängupäeval reedel Fääri saartega koondisega.

Euroopa Meistrivõistlustel osaletakse koosseisus: Katarina Übner, Kristiin Kink, Nora Randmäe, Stella Jepiselg, Karola Lisette Epner, Susan Soikka (kõik Spordiklubi Kehra Käsipall), Alina Simacheva, Sofja Vainik, Anna Dievskaja, Miia Milana Sulkovskaja, Marianna Kireeva, Maria Saveljeva, Anastassia Lissovenko, Maarja Moler, Sofia Sittšenko, (kõik Spordiklubi Reval/Sport), Helena-Liis Metsala (HC Tabasalu), Karmen Vaiksaar (Aruküla Spordiklubi). Treenerid Ella Kungurtseva, Ragnar Põldma, füsioterapeut Triin Kont, delekatsiooni juht Pirje Orasson.

 Foto: Hetk Eesti koondise mängust Soomega (EKL)