Tüdrukute 2006 koondis on Tallinn Handball Cup-i võitja

Tüdrukute järelkasvukoondis sünniaastaga 2006 osales 10.-12. juunil 2022 Tallinn Handball Cupil, kus alistas kõik vastased ning on tüdrukute vanuserühmas 2006 võitja.

Olles Tallinn Handball Cupi kahel esimesel päeval alistanud kõik vastased, algas viimane päev neidudele poolfinaaliga, kus mindi vastamisi Salaspils SS (Läti), keda päev varem oldi alistatud tulemusega 19:9. Poolfinaal üllatusi ei valmistanud ning finaalikoht tagati tulemusega 20:3.

Finaalis ootas koondislasi Pasvalys (Leedu) võistkond, keda avapäeval alistati minimaalse eduga 10:9. Finaalkohtumine oli väravaterohkem ning turniirivõit tagati tulemusega 19:14.

Koondise peatreener Ella Kungurtseva tundis rõõmu resultaadist, võit kodusel Tallinn Handball Cupil on oluline, esimene võistlus üheskoos. Esimest korda oli kogu koondis koos, sest varasemalt on erinevatel põhjustel keegi ikka puudunud.

Mõeldes W16 European Championshipile sõnas peatreener: “Tööd on veel palju vaja teha, mängijad eksivad söötudega ning ka kaitses. Arendamist vaja nii kaitsetöö tervikuna kui ka koostöö üleüldiselt, millega igal treeningul ka tegeleme. Võistluste ajaks loodame end igas elemendis parandada. Head meelt valmistab, et tüdrukud mõistavad, mida vaja teha ja näitavad oma oskusi jälgides mängu. Samuti saavad nad aru treenerist ja oskavad ka ise kaasa mõelda.”

Noored koondislased on käesoleval aastal harjutanud kokkumängu ning õppinud üksteist tundma. “Kui veel kevadel ei olnud teada koondise põhikoosseis, siis nüüd on  enam vähem pilt selge. Võistkond suhtleb omavahel ja elab mängu ajal kaasa. See on edasiliikumiseks oluline,” on Ella Kungurtseva rahul.

Ka Alina Simacheva SK Reval/Spordist tundis headmeelt kordaläinud turniirist: “Olen väga rahul, et saan koondise juures olla. Olen õppinud kokkumängima tüdrukutega teistest klubidest ja oleme sõpradeks saanud. Mulle väga meeldib.”

Samamoodi on koondiseeluga rahul Katarina Übner HC Pärnu/Paikuse klubist: “Turniir läks hästi ja võrreldes varasemaga on võistkond rohkem kokku kasvanud, oleme sõbrunenud. Platsil on koostöö paranenud, meil on omad liikumised ja harjutused. Hästi palju kasu on meile ka meie füsioterapeut Triinust, kes aitab meid väga palju.”

Järelkasvukoondis koguneb uuesti 27.-30. juunil 2022 kui osaletakse Tapal teises talendilaagris 2006 aastal sündinud noortele käsipalluritele. Übner leidis, et selline laager on kindlasti väga vajalik: “Harjutama peab. Kui varem olime kuidagi võõrad üksteisele, siis üheskoos harjutamine on tekitanud hea võistkonna tunnetuse.”

Juba 2.-10. juuli 2022 osaleb tütarlaste koondis Göteborgis Rootsis 2022. aasta W16 European Championshipil.

Koondis 2006 koosseis: Katarina Übner, Kristiin Kink, Karola Lisette Epner, Stella Jepiselg, Nora Randmäe (kõik HC Pärnu/Paikuse), Alina Simacheva, Anna Dievskaja, Miia Milana Sulkovskaja, Marianna Kireeva, Maria Saveljeva, Maarja Moler, Angelina Russina, Karina Viktoria Veber Anastassia Lissovenko, Sofia Vanik, Sofia Sittšenko (kõik SK Reval/Sport), Karmen Vaiksaar (Aruküla SK), Helena Liis Metsala (HC Tabasalu), Susan Soikka (HC Kehra). Treenerid Ella Kungurtseva, Ragnar Põldma, füsioterapeut Triin Kont.

 

Foto: Tüdrukute koondis 2006 Tallinn Handball Cupil (Meelis Heli/Tallinn Handball Cup)