Reklaam sulgub sekundi pärast

Tapat ootab ees kaks tähtsat kohtumist: mängud on kullahinnaga

Tapa naiskonda ootab ees kaks tähtsat kohtumist
Tapa naiskonda ootab ees kaks tähtsat kohtumist — FOTO: Marie Johanna Kippar Tapa

Eesti naiste käsipalli meistriliigas on järgneva kaheksa päeva jooksul kaks kohtumist, kus mõlemas on üheks osapooleks SK Tapa/Tapa valla SK. Esmalt sõidavad lääne-virulased sel teisipäeval külla Aruküla/Mistrale ning siis võõrustavad järgmisel kolmapäeval KPK Mella/ Tallinna SK naiskonda. 

Naiste meistriliigas mängivad kolm tiimi sel hooajal omavahel neli korda läbi ning kaks parimat pääsevad seejärel finaali. Kuna Mistra ja Mella hakkavad vaikselt Tapalt eest ära sammuma on järgnevad kohtumised lääne-virulastele väga kõrge hinnaga, et veel finaali võimalusi säilitada. Korra on Tapa juba mõlemale naiskonnale see hooaeg kaotanud. 

“Meie seis on tõesti hetkel selline, et kõik mängud on kullahinnaga. Teoorias on ju kõik veel võimalik, tuleb lihtsalt punktid tabelisse kirjutada ja olukord läheb juba palju paremaks. Aga praktikas on asi pisut keerulisem,” alustas tabelis punktideta viimasel kohal asuva SK Tapa treener Marten Saar. 

Aruküla tõusis eelmisel nädalal selle hooaja esimese võiduga Mella üle tabelis sama naiskonnaga nelja punkti peale liidrikohta jagama. “Peame kaitses kindlalt mängima ning üritama selle läbi vastased eksima panna, et saaksime lihtsaid kiirrünnaku väravaid. Ehk siis lihtsalt kokkuvõttes, katsume rünnakul rohkem visata, kui Tapa meile viskab ning siis paneme kaks punkti kodus tasku,” analüüsis Mistra treener Martin Kalvet. 

“Loomulikult läheme kõikidele mängule võidumõtetega. Oleme treeningutel keskendunud koostööle ning ühtlasi enda kohtumisi videotelt analüüsinud. Loodetavasti on see kõik aidanud ning saame järgneva kümne päeva jooksul näidata paremat käsipalli, kui oleme seda eelnevalt teinud,” lõpetas Saar. 

Eesti naiste käsipalli meistriliiga järgnevad kohtumised:
13.02 19.00 Aruküla Spordihoone Aruküla/Mistra - SK Tapa/Tapa valla SK 
21.02 19.00 Tapa Spordihoone SK Tapa/Tapa valla SK - KPK Mella/Tallinna SK