Tapa alistas pronksiseeria esimeses kohtumises Mistra

Mistra ja Tapa tuline heitlus
Mistra ja Tapa tuline heitlus — FOTO: Arvi Sirm/Eesti Käsipalliliit

Täna algas meistriliigas võidujooks pronksi nimel. Kolmandale kohale konkureerivad SK Tapa/N.R. Energy ja Mistra võtsid mõõtu viimase kodusaalis Arukülas. Lahingu tulemus 29:27 (14:12) jäi sel korral rääkima Tapa kasuks, kirjutab handball.ee.

Mänguskoori avas Tapa ja seda alles kolmanda minuti eel, kui Kaspar Lees värava kirja sai. Hoolimata mitmetest võimalustest nagu seitsmemeetri karistusvise, kadus Mistra nime tagant null alles 5. mänguminutil. Värav pärines Vladyslav Naumenko sulest. 10. minutiks oli seis 6:2 Tapale. Kuus minutit hiljem kahanes Mistra stabiilne neljaväravaline kaotusseis kolme värava peale. Kui alates 20. mänguminutist tundus, et Tapa lipsab taas Mistra haardest välja, siis Danel Žigadlo, Rauno Kopli, Sander Sven Annula ja Arno Vare ei lasknud sellel plaanil realiseeruda. Nende koostööviljana jõudis Mistra 27. minutiks Tapale 11:12 järele. Siiski päästsid Marcus Rätteli kaks tabamust Tapa meeskonna napist viigist. Nõnda sõudis külalisvõistkond teisele poolajale vastu eduseisuga 14:12. Teist poolaega alustas Tapa kui tuulispask – kollektiivne pingutus viis Tapa viie-nelja väravaga mängu kulgu dikteerima. Veel 42. minutil 22:17 juhtinud Tapa hakkas äkitselt aga tundma Mistra survet, sest võõrustav võistkond jõudis neist jälle kahe värava kaugusele. 48. minutil oli Mistra ühe värava kaugusel viigist, kui Rauno Aus lootustandva värava viskas. Tapa venitas väravavahe kahe peale ja paistis juba, et koos publiku hääleka toetusega oli Tapa vankumatu. Ent Serhii Orlovskyi saatis palli järjekordselt väravasuhu, vähendades vahemaa üheväravaliseks. Kaspar Leesi visatud värava sõna jäi aga peale ning Tapa teenis võõrsil magusa 29:27 võidu.

Tapa väravakütid olid Vahur Oolup kaheksa ja Rail Ageni kuue väravaga. Mistra eest viskas samuti kaheksa väravat Serhii Orlovskyi.

“Nagu enne mängu sai öeldud, siis kaitse, realiseerimine ja tahe olid võtmesōnad. Realiseerimise ja tahtejõuga saime hakkama, kaitses saame kindlasti juurde lisada. Aga ausalt öeldes ega siin kahe päevaga midagi uut ei leiuta ja loeb vait võit. Sellega saime hakkama. Neljapäeval oleme kodusaalis, oma kodulinna ja -rahva ees. Oleme enesekindlad, et medal tuleb meie enda saalis kaela,” lausus Rail Ageni.

Teine pronksiheitlus leiab aset 18. mail Tapal, millel on otsustav kaal, sest mängitakse kahe võiduni. Paralleelselt võitlevad kulla eest Viljandi ja Serviti, kes mängivad kolme võiduni. 18. mail toimub Viljandis teine finaalmäng ning 21. mail on kolmanda matši kohtumispaigaks jälle Põlva.